سنگ طبیعی

سنگ طبیعی

آن چه در این مقاله می خوانیم

این سنگ ها به طور طبیعی در طبیعت و از فرایندهایی که در طبیعت رخ می دهد شکل گرفته اند به همین علت است که این نوع سنگ ها از نظر رنگ، شکل و بافت منحصر به فرد شمرده می شوند. سنگ طبیعی از ترکیب انواع کانی ها و مواد معدنی به وجود می آید که عنصر اصلی تشکیل دهنده آن سیلیس می باشد. سیلیس عنصری مستحکم و قوی است که باعث به وجود آمدن مواد معدنی می باشد، این اتفاق زمانی رخ می دهد که عناصر سیلیس با یکدیگر پیوند برقرار کنند.

مزایا و معایب سنگ طبیعی

سنگ های طبیعی از زیبایی و تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند.

مزایا

 • رنگ و طرح

سنگ های طبیعی دارای رنگ ها و طرح های بسیار منتنوعی هستند.

 • عایق حرارتی

این سنگ ها در برابر گرما مقاوم و عایق حرارتی نیز می باشند.

 • انعطاف پذیری

این نوع سنگ ها به علت انعطاف پذیری بالایی که دارند قابل نصب بر روی انواع ستون می باشند.

معایب

 • وزن بالا

به دلیل وزن بالا، حمل و نقل آن کمی مشکل است.

مزایای سنگ طبیعی

انواع سنگ طبیعی

 • تراورتن
 • مرمریت
 • کریستال
 • گرانیت
 • لایمستون
 • سنداستون
 • مرمر
 • ترامیت
 • تراونیکس

سنگ های طبیعی در طی هزاران سال در طبیعت شکل می گیرند که به همین علت می توان گفت هیچ دو صفحه سنگ طبیعی به یکدیگر شبیه نیستند و هر کدام بافت، طرح و رنگ های منحصر به فرد خودشان را دارند. سنگ های طبیعی از نظر دوام و ماندگاری طول عمر بالایی دارند که می توان این حرف را با مشاهده تمدن های باستانی که از سنگ ها در ساخت بناهای خود استفاده می کردند اثبات کرد. اکثر سنگ های طبیعی دارای تخلخل کمتری هستند که همین امر هم در افزایش طول عمر این سنگ ها موثر است. علاوه بر دوام و ماندگاری بالا، نگهداری از این سنگ ها نیزبسیار آسان است و به راحتی تمیز می شود.

سنگ های طبیعی برای استفاده درفضاهای بیرونی مانند نمای ساختمان ها گزینه مناسب تری نسبت به سایر سنگ ها می باشد چون سنگ طبیعی در برابر عناصر طبیعی همچون باد، باران و نورخوشید مقاومت بهتری از خود نشان می دهد.

اسلب سنگ طبیعی

یکی از لوکس ترین متریال موجود برای استفاده در معماری و طراحی داخلی اسلب سنگ طبیعی است. سنگ های طبیعی را می توان از نقاط مختلف زمین استخراج کرد. موقعیت اسلب های طبیعی در درون زمین تعیین کننده نوع، بافت و رنگ آن ها می باشد.

اسلب سنگ گرانیت

اسلب سنگ طبیعی گرانیتی از خانواده سنگ های آذرین است که دانه های آن به اندازه ای بزرگ است که با چشم غیر مسلح نیز قابل مشاهده است. این اسلب از تبلور آهسته ماگماها در زیر سطح زمین تشکیل می شود. سنگ گرانیت عمدتا از کوارتز و فلدسپات با مقدار جزئی میکا، آمفیبول و سایر مواد معدنی تشکیل یافته است. این ترکیب معدنی معمولا به گرانیت رنگ های قرمز، صورتی، سفید یا خاکستری همراه با دانه های معدنی تیره رنگ در سراسر سنگ می دهد. شناخت شده ترین سنگ آذرین گرانیت است. اکثر مردم سنگ گرانیت را به راحتی می توانند تشخیص دهند چون این سنگ طبیعی معمول ترین سنگ آذرین موجود بر روی زمین است به همین دلیل برای ساخت بسیاری از اشیا از سنگ گرانیت استفاده می شود.

گرانیت سنگی است که معمولا به عنوان کوپ (یک ماده سنگ طبیعی که به صورت بلوک با طول، عرض و ضخامت های خاص تراشیده شده است) استخراج می شود. سنگ گرانیت به قدری سخت است که می تواند در برابر سایش به خوبی مقاومت کند و همین طور هم به اندازه ای قوی و مستحکم است که می تواند وزن قابل توجهی را تحمل کند. یکی دیگر از خصوصیات سنگ گرانیت، این است که به انداره کافی نفوذ ناپذیر است و می تواند در مقابل تغییرات هوایی از خود مقاومت خوبی نشان دهد و همچنین گرانیت دارای ویژگی اپوکسی پذیری است.

سنگ طبیعی

اسلب سنگ مرمر

اسلب سنگ مرمر نوعی اسلب سنگ طبیعی دگرگونی است که در مناطق کوهستانی اکثر کشورهای جهان یافت می شود. به دلیل زیبایی و ظرافتی که سنگ مرمر دارد گزینه ای محبوب برای انجام  پروژه هایی همانند میزهای پیشخوان، کف، شومینه ها و پروژه های لوکس قرار می گیرد.

سنگ مرمر با جلوه زیبا و منحصر به فردی که دارد باعث زیباتر شدن و صمیمی تر شدن محیطی که در آن استفاده شده است می شود.

اسلب سنگ اونیکس

اسلب سنگ طبیعی اونیکس سنگی طبیعی است که معمولا با سنگ مرمر اشتباه گرفته می شود. اونیکس سنگی رسوبی است که به صورت استالاکتیت و استالاگمیت در فضای داخلی غارها شکل می گیرد. این نوع از شکل گیری باعث ساخت کریپتوکریستالی یکپارچه سنگ می شود و همچنین سبب اندازه و یکنواختی این بلورها می شود و به خاصیت شفاف کلاسیک اکثر انواع عقیق ها هم کمک می کند.

سنگ اونیکس از سنگ آهک تشکیل شده و از لایه هایی از این سنگ استخراج می شود که به نوعی می توان گفت که جز سنگ های نرم محسوب می شود. رنگ بندی های سنگ اونیکس بسیار جذاب و درخشان است؛ از طیف سفید به سیاه متغیر است و با تغییر در رنگ و نوع نور، رنگ و ظاهر سنگ اونیکس نیز تغییر می کند.

این ویژگی اونیکس، آن را به یک سنگ ساختمانی جذاب و قیمتی تبدیل کرده است. این سنگ اغلب در کنار و اطراف شومینه ها مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ های اونیکس با توجه به ویژگی هایی که دارند بسیار محبوب برای استفاده در فضای مدرن و شیک هستند. مثلا به دلیل خاصیت نورپردازی در پشت این نوع سنگ ها، از آن به عنوان قالب انواع میزها و فضاهای مدرن استفاده می کنند یا از آنجایی که اونیکس دارای ویژگی بازتاب نور است به عنوان یکی از محبوب ترین سنگ های تزئینی و قیمتی شناخته شده است. اونیکس به دلیل تنوع های بسیار در رنگ بندی یکی از ظریف ترین اسلب های سنگ طبیعی است.

اسلب سنگ کوارتزیت

اسلب سنگ طبیعی کوارتزیت نوعی سنگ دگرگونی است که بدون لایه است و تقریبا به طور کامل از کوارتز تشکیل شده است. زمانی که یک ماسه سنگ غنی از کوارتز در اثر حرارت، فشار و فعالیت های شیمیایی حاصل از فرایند دگرگونی تغییر می کند، سنگ کوارتزیت به وجود می آید. ساختار کریستالی بهم پیوسته کوارتزیت باعث می شود تا این سنگ به صخره ای سخت و مقاوم تبدیل شود. به قدری سخت است که دانه های کوارتز را می شکند (متبلور می کند) تا مرزهای بین آن ها از بین بروند. این شناسه ای است که یک کوارتزیت واقعی را از ماسه سنگ جدا می کند.

رنگ های این سنگ معمولا به رنگ سفید تا خاکستری است اما بعضی از واحدهای سنگی که در ساختارشان آهن وجود دارد می توانند به رنگ های صورتی، قرمز یا بنفش نیز باشند. همچنین ناخالصی های دیگر نیز می توانند کوارتزیت را به رنگ های دیگری از جمله زرد، نارنجی، قهوه ای، سبز یا آبی تغییر دهند. کوارتزیت سنگی مقاوم در برابر سایش و اکثر مواد شیمیایی است.

 

اسلب سنگ طبیعی

اسلب سنگ مرمریت

مرمریت نوعی سنگ رسوبی شیمیایی است که از فشار طبقات رویی و متراکم شدن رسوبات کربنات کلسیم و ترکیب با آراگونیت یا دولومیت تشکیل می شود.

این اسلب سنگ طبیعی معمولا در آب های گرم که حاصل فشار رسوبات لایه های بالایی بر جلبک ها، مرجان ها یا رسوبات کربنات کلسیم است تشکیل می شود.

کلسیت کانی اصلی و سنگ مادر مرمریت است که معمولا با آراگونیت و گاهی هم با دولومیت ترکیب می شود و دارای بافتی مشابه شکر است.

کلسیت ها حاصل تبلور کربنات کلسیم هستند. سنگ مرمریت خالص، سفید رنگ است ولی به دلیل وجود ناخالصی های مختلف از جمله هماتیت، لیمونیت، کوارتز، ترکیبات کربنی و رسی می تواند به رنگ های مختلفی مانند کرم، قرمز، قهوه ای، صورتی، سبز و… نیز ظاهر شود.

نحوه تشکیل سنگ مرمر و مرمریت، یکی از عمده ترین مساله تمایز بین این دو سنگ است که همین عامل باعث تاثیرگذاری بر روی مقاومت این سنگ ها در برابر فشارهای مختلف شده است.

در مجموع سختی و مقاومت مرمریت در برابر عوامل فرسایشی و نابودگر بیشتر است. تفاوت دیگر این دو سنگ یعنی مرمر و مرمریت در سطح آن ها است. سنگ طبیعی مرمریت صیقلی تر از سنگ مرمر است.

اسلب سنگ تراورتن

سنگ طبیعی تراورتن در حقیقت نوعی سنگ آهک است. تراورتن به طور معمول در چشمه های آب گرم تشکیل شده و منشا آن نیز رسوب کربنات کلسیم می باشد که عمدتا از کلسیت تشکیل شده است که همین امر باعث شده تا آن به سنگی نرم تر از سنگ آهک معمولی تبدیل شود.

سنگ تراورتن نسبت به سایر سنگ ها متخلخل تر بوده و نسبت به سنگ آهک نیز از دوام کمتری برخوردار است، این بدین معنی است که باید در محل نصب این نوع سنگ دقت زیادی به کار برده شود.

تراورتن یک نوع سنگ طبیعی ظریف است که قرن ها به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده انسان ها قرار گرفته شده است. تراورتن را می توان در رنگ های مختلفی، از خاکستری تا طلایی یافت. در مجموع تراورتن ها کاربردهای زیادی دارند از سنگفرش ها گرفته تا کفپوش ها، استفاده در داخل یا خارج خانه ها و….

 

سنگ طبیعی

گروه صنعتی روسا استون

گروه صنعتی روسا استون  با بیش از دو دهه تجربه،با چشم انداز رسیدن به جایگاه اول صنف سنگ و دکوراسیون در حوزه کارآفرینی کل کشور ، توانسته است با دستیابی به، بروزترین متد های تولید و با کیفیت روز دنیا و همچنین دستیابی به بروز ترین خط تولید های موجود در جهان و خدمات دهی منحصر به فرد افتخار ارئه بهترین خدمات را به شما مشتریان عزیز دارد.  کار این مجموعه دپو سنگ طبیعی و از عاملین فروش سنگ مصنوعی است. که سعی در فروش انواع سنگ ساختمانی طبیعی و مهندسی شده با بهترین کیفیت و همچنین ارائه خدمات به مشتریان خود می باشد.

تیم  روسا همچنین در تولید اسلب سنگ طبیعی، فرآوری برای آیتم های قبل از استفاده در زمینه سنگ همه ای اعضای خانواده رویاسازان هدفمند (مجموعه روسا استون) با نهایت تلاش و کوشش خود  سعی بر تحقق این اهداف خواهیم داشت و ما مطمئن هستیم که میتوانیم به نوبه خود به کشورعزیزمان با ارائه انواع تولیدات  و خدمات شایان ، خدمت کنیم .

سنگ طبیعی-روسا استون

نمونه هایی از پروژه های اجرا شده

سمپل های سنگ طبیعی گرانیت

سمپل های سنگ طبیعی کریستال

سمپل های سنگ طبیعی اونیکس

سمپل های سنگ طبیعی ماربل

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x