دانستنی های جذاب در مورد نحوه تولید سنگ کوارتز

نحوه تولید سنگ کوارتز

سنگ کوارتز فراوان ترین ماده معدنی روی زمین است. به عنوان یک ترکیب شیمیایی، از یک اتم سیلیکون و دو اتم اکسیژن به وجود آمده است. اگرچه سنگ کوارتز تحت برخی از فرآیندهای اصلاح مصنوعی قرار می گیرد، اما سنگ کوارتز 90٪ یک ماده طبیعی است. سنگ کوارتز را می توان به اشکال مختلف در طبیعت یافت.

 

کوارتز چگونه تولید می شود؟

 

  1. استخراج کوارتز

بخش اول فرآیند تولید کوارتز شامل استخراج مواد خام است.

  1. پردازش

پس از استخراج، سنگ مرحله خلوص را طی می کند. و این فرآیند عمدتاً شامل حذف ناخالصی‌ها است که ممکن است بر کیفیت محصول نهایی تأثیر بگذارد.

  1. ترکیب کوارتز خام با دیگر مواد

سپس سنگدانه های کوارتز تمیز با نسبت های کوچک رزین مخلوط می شوند. این مخلوط شامل افزودنی های دیگری نیز می باشد شامل مواد شیمیایی، رنگدانه و … است. این ترکیب از کوارتز، رزین و سایر مواد افزودنی در یک مخلوط کن مخصوص به خوبی مخلوط می شود.

  1. تشکیل اسلب

پس از فرآیند، مخلوط را در قالب ریخته تا اسلب های نهایی تشکیل شود. سپس با دمای بسیار بالا گرم می شود و با فشار بسیار بالا فشرده می شود. این فرآیند به سنگ به دست آمده کمک می کند تا سخت، بادوام و مقاوم در برابر حرارت باشد. پس از این، اسلب ها برای بیش از یک روز خنک می شوند.

  1. برش

قبل از اینکه در نهایت برای فروش آماده شود، لبه‌های صفحات سنگ کوارتز تراشیده شده و صیقلی می‌شوند. در رویاسازان هدفمند، می توانید از اسلب های کوارتز با کیفیت مطمئن باشید.