نماد شرکت روسا استون

سنگ مصنوعی سرامیک

ریشه واژه سرامیک از واژه یونانی به نام “Keramikos” گرفته شده است. از سرامیک به عنوان کفپوش و یا جهت پوشش دیوار‌ها در برخی فضا‌های داخلی استفاده‌ می‌شود.

سنگ سرامیک به دلیل جذب پایین آب و رطوب، از مقاومت بالایی برخوردار‌ است. همچنین اغلب سرامیک‌ها دارای یک لایه روکش هستند که این روکش ‌ها‌ می‌توانند ضد آب، تزئینی، براق، رنگی و… باشند.

امروزه نوع جدیدی از سرامیک‌ها با روکش‌‌های جدید تولید‌ می‌شوند که با توجه به تنوع رنگ و طرح‌هایشان، توانسته‌اند سهم زیادی از بازار و رضایت مردم را از آن خود کنند.

کاربرد سنگ سرامیک

هنگامی که سرامیک‌ها به بازار آمدند؛ در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یکی از محبوب‌ترین محصولات مورد استفاده برای پوشش دیوار و کف در منازل شدند.

سرامیک‌ می‌تواند در مناطق مختلف (متناسب با هر نوع آب و هوایی)، در همه بخش های ساختمان مانند: دیوار، راه‌رو‌ ها، پارکینگ و لابی، کف ساختمان، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و … استفاده شود.

دکوراسیون آشپزخانه با سنگ مصنوعی سرامیک سفید
دکوراسیون آشپزخانه با سنگ مصنوعی سرامیک مشکی

اغلب سرامیک‌هایی که برای منازل استفاده‌ می‌شوند از انواع روکش‌دار هستند و امروزه با افزایش محبوبیت سرامیک‌‌های روکش دار، صد‌ها طرح مختلف به بازار آمده است.

مزایای استفاده از سرامیک:

محصولات بسیار زیادی برای استفاده از فضا‌‌های داخلی ساختمان به عنوان دیوار‌پوش و کف‌پوش و…استفاده می شود. اعم از سرامیک، اونیکس،گرانیت، مرمریت، اس پی ال، کوارتز و …اما سرامیک در این بین از جایگاه خاصی برخوردار است.

طول عمر سنگ سرامیک

کاشی‌‌های سرامیکی در مقایسه با دیگر پوشش ها طول عمر بسیار بالاتری دارند. هنگامی که‌ می‌خواهید یک کفپوش یا دیوارپوش برای فضای مورد نظرتان انتخاب کنید، قطعا طول عمر یک محصول، نکته مهمی است که باید به آن توجه کنید.

مخصوصا اگر کفپوش را برای منزل‌تان انتخاب‌ می‌کنید و یا اگر‌ می‌خواهید در آن محیط از یک حیوان خانگی نگهداری کنید؛ توجه به این مورد بیش از پیش حائز اهمیت‌ می‌شود.

انواع سرامیک

نووا

Nova

زیگما

Zigma

سراکا

Ceraka

پالرمو

Palermo

سرامیک مقاومت بالایی دارد

سرامیک ها علاوه بر طول عمر زیادی که دارند، به مقاومت بالا نیز معروف اند. اگر تا به حال به مراکز تجاری و یا پاساژ‌ها دقت کرده باشید، متوجه شده‌اید در اکثر این مکان‌‌های پر‌تردد از سرامیک به عنوان کفپوش استفاده‌ می‌شود. زیرا ترکیبات سرامیک‌ها بسیار فشرده بوده و تقریبا در برابر آب غیر‌قابل نفوذاند.

مخصوصا اگر از سرامیک‌هایی که یک لعاب سایشی (طرح دار یا رستیک) دارند استفاده بشود، در برار لغزش نیز مقاوم شده و به اصطلاح معروف، دیگر با راه رفتن بر روی آن‌ها لیز نمی خورید!

سرامیک از لحاظ بهداشتی بسیار مطلوب است:

اگر شما فردی هستید که به رعایت استاندارد‌‌های بهداشتی برای خانه خود یا دیگر فضا‌هایتان خیلی اهمیت‌ می‌دهید، بهتر است که سرامیک را انتخاب کنید. زیرا شست‌و‌شوی سرامیک در مقایسه با سایر کفپوش‌ها مانند بسیار راحت‌تر است.

آلودگی‌‌های سطح سرامیک به سادگی با یک دستمال و انواع پاک‌کننده‌ها برطرف‌ می‌شود و بدین گونه شما‌ می‌توانید کف منزل یا فضای خود را همیشه تمیز نگه دارید.

سرامیک دمای ذوب بالایی دارد:

سرامیک‌ها دمای ذوب بسیار بالایی داشته و همچنین‌ می‌توانند در فضا‌ها و شرایط مختلف (مثال: زمان آتش سوزی) مقاومت زیادی از خود نشان دهند.

دیوارپوش و کانتر سرامیک طرح پاندا

سرامیک رنگ خود را حفظ می کند:

اینفوگرافی-سنگ-سرامیک

رنگ کفپوش‌ها‌ می‌تواند در معرض عوامل مختلفی مانند مواد شیمیایی، مواد شوینده، نور خورشید و … تغییر کند. یکی دیگر از مزایای سرامیک این است که اگر در معرض نور خورشید هم باشد، (در صورتی که در فضاهای باز استفاده بشوند) باز هم رنگ آن تغییر نمی‌کند.

سرامیک رسانایی کمی دارد:

از موارد مهم برای انتخاب یک کفپوش مناسب در منازل، میزان عایق بودن در مقابل سرما و گرما‌ است.

سرامیک‌ها رسانای بسیار ضعیفی برای الکتریسیته و حرارت‌ هستند؛ و این ویژگی مثبت، در زمستان‌ها خود را به خوبی نشان‌ می‌دهد. زیرا با نصب سرامیک علاوه بر اینکه کف منازل سرد نمی شود؛ از هدر رفتن انرژی و گرمای ساختمان از طریق کف نیز جلوگیری‌ می‌کنند.

نمونه کارهای سنگ سرامیک

سوالات متداول

سرامیک به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و طول عمر بالا عمدتا به عنوان کفپوش فضای داخلی، کفپوش فضای باز، استخرها، سرویس بهداشتی، حمام و … به کار می رود. 

طول عمر و قابلیت شستشو

اسلب های سنگ مصنوعی سرامیک از سنگ های طبیعی نظیر مرمر و گرانیت بسیار سبک تر هستند. در بین سنگ های مصنوعی هم از کوارتز و کورین سبک تر اند اما از اس پی ال وزن بیشتری دارند.

خیر. سرامیک در اثر تابش خورشید، تغییر دمای شب و روز، باد و باران، گرد و غبار و … تغییر نمی کند و یکی از سخت جان ترین متریال است. اکثر سرامیک های امروزی یک روکش نامتخلخل هم دارند که مقاومت آن ها در برابر نفوذ آب یا رشد باکتری ها را نیز به حداکثر می رساند.

بله. سرامیک رسانایی گرمایی ناچیزی دارد. بنابراین می توانید با استفاده از کفپوش یا دیوارپوش سرامیکی از هدر رفت گرما و در نتیجه از مصرف انرژی پیشگیری نمائید. 

اسلب های سرامیک در ابعاد 300*140 سامنتی متری به فروش می رسند. در بازار ابعاد دیگری تحت عنوان تایل سرامیکی نیز وجود دارد.

برای مشاهده سمپل ها، می توانید کاتالوگ سنگ سرامیک را دریافت نمایید. اطلاع از قیمت سنگ مصنوعی سرامیک، مقدار سنگ مورد نیاز برای پروزه شما، اندازه گیری، ایده پردازی برای طراحی و اجرا همگی خدمات رایگان مجموعه صنعتی روسا استون هستند.  پس از تماس با کارشناسان روسا یا بازدید از نمایشگاه دائمی؛ می توانید در تمام مراحل طراحی، تولید، حمل و نقل، اجرا و خدمات پس از فروش با آسودگی 0 تا 100 کار را به روسا بسپارید.

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون