نماد شرکت روسا استون

سنگ مصنوعی کورین

ویژگی های سنگ مصنوعی کورین

سنگ کورین چیست؟

کورین یا Corian Solid Surface نوعی سنگ مهندسی شده است که اولین بار در سال 1967 توسط شرکت دوپونت (Dupont)، شرکتی امریکایی که در زمینه ساخت متریال شیمیایی فعال است؛ معرفی شد. پس از آن به سرعت مورد توجه قرار گرفت. بعد از استقبال از سنگ کورین، شرکت های غیر امریکایی هم محصولی مشابه را تولید کردند. از جمله کورین سامسونگ (لوته)، هانکس، ال جی و …

کورین هم مانند کوارتز ترکیبی از سنگ طبیعی و مواد شیمیایی است. کورین از ترکیب پلیمرهای آکلریک، رزین، رنگدانه و سنگ که تحت دما و شرایط خاصی فرآوری شده اند؛ ساخته می شود. این مواد را با مقادیری که برای هر تولید کننده منحصر به فرد است، در قالب هایی ریخته و پس از تولید، اسلب را با یک پوشش نفوذ ناپذیر می پوشانند. تا نسبت به رطوبت، آلودگی، غبار، رنگ و … مصون شود. اما این ها مهم ترین ویژگی های کورین نیستند! مهم ترین ویژگی کورین؛ انعطاف پذیر بودن آن است. این ماده تنها سنگ مصنوعی است که می توان با حرارت دادن آن را فرم داد. به همین دلیل برای ساختن نماهای منحنی یا شکل های متنوع از کورین استفاده می کنیم.

همان طور که می دانید سنگ کوارتز نسبت به کورین مقاوم تر وبادوام تر است اما از برخی جهات نسبت به کوارتز برتری دارد. یکی از این ویژگی ها طیف وسیعی از طرح و رنگ هاست که کورین را می توان با آن ها تولید کرد. از بنفش یا زرد خالص گرفته تا طرح های کاملا مشابه سنگ طبیعی: دانه ریز، دانه درشت، رگه دار و …. . ویژگی مثبت دیگری که باید به آن اشاره کنیم ترمیم پذیری و قابلیت پولیش دادن سنگ کورین است. سنگ مصنوعی کورین ساختاری لایه ای دارد و در صورت آسیب دیدن یک لایه می توان آن را با پولیش حذف کرد و مجددا جلا داد تا همان جلوه اول را به دست بیاورد. 

ابعاد سنگ کورین:

کورین به طور معمول به صورت صفحاتی با ضخامت 12 میلی متر تولید می شود. سنگ کورین با این ضخامت حدود 550 کیلوگرم بر متر مربع فشار وزن را تحمل می کند. بسته به برند کورینی که تهیه می کنید ممکن است طور و عرض اسلب ها متفاوت باشد. اما معمولا در ابعاد 360*75 سانتی متری تولید می شود. ابعاد 300*300 یا 360*90 هم در بازار موجود هستند.

سنگ مصنوعی کورین سفید برای صفحه رویی جزیره آشپزخانه

انواع سنگ کورین

ال جی هایمکس

LG-Himacs

اورانوس

Uraunus

آتیستون

Atistine

سوپر استون

SuperStone

هنکس

Hanex

سامسونگ لوته

Samsung Lotte

مزایای سنگ مهندسی شده کورین:

 • طرح و رنگ گوناگون
 • آنتی باکتریال، ضد قارچ و کپک
 • عدم جذب رطوبت
 • غیرسمی و دوست دار محیط زیست
 • مقاوم در برابر سرما و گرما
 • صیقل پذیری
 • سطح زیبا و درخشنده
 • انعطاف پذیر
 • یکپارچگی و قابلیت اجرا بدون درز
 • مقاوم در برابر ضربه
 • ضد لک
 • مقاوم در برابر شوینده ها و مواد شیمیایی
 • تحمل وزن و فشار بالا
 • برش، تولید و اجرای ساده
 • وزن سبک تر از سنگ های طبیعی یا کوارتز
اینفوگرافی-سنگ-کورین
جزیره آشپزخانه و کابینت با رویه سنگ مصنوعی کورین

معایب سنگ مهندسی شده کورین:

 • برخی از مواد شیمیایی و پاک کننده ها باعث تغییر رنگ آن می شود. (قابل تعمیر)
 • تابه های بسیار داغ میتواند باعث تغییر رنگ شود (قابل تعمیر)
 • کم شدن شفافیت به مرور زمان: سنگ کورین به مرور شفافیتش کم می شود اما نگران نباشید. با یک پولیش ظاهر اولیه خود را بدست خواهد آورد.
 • مقاومت کم در برابر خط و خش: سنگ کورین نباید در برابر ضربات مستقیم چاقو قرار بگیرد چون خط و خش هایی روی آن ایجاد می شود ولی با پولیش به راحتی همانند روز اول خود خواهد شد.

نمونه کارهای سنگ کورین

کاربردهای کورین:

ویژگی های ضد لک بودن، جذب نکردن رطوبت و آنتی باکتریال بودن؛ کورین را تبدیل به یک کاندیدای عالی برای ساخت روشویی، کفپوش و دیوارپوش حمام یا سرویس بهداشتی می کند. سینک های آشپزخانه که علاوه بر این ویژگی ها باید در برابر ضربه هم مقاوم باشند و به راحتی تعمیر شوند، مورد دیگری از کاربردهای سنگ کورین هستند.

قابلیت اجرای بدون درز به این معناست که می توان صفحه رویه کابینت را با مابین کابینت ها به صورت یک تکه ساخت. این مساله از نفوذ آب به صورت قطعی جلوگیری می کند. همچنین سینک های کورین به طور یکپارچه به صفحه کابینت متصل می شوند که محیط را پاکیزه و به دور از تجمع جرم نگه می دارد.

سطح بسیار صاف و غیر متخلخل سنگ مصنوعی کورین، نگهداری و پاک کردن آن را تبدیل به کاری بسیار ساده می کند. کورین را می توان با یک پارچه نرم و مرطوب به سادگی پاک کرد. اگر مواد رنگی یا غذای چرب روی سنگ کورین ریخته است می توانید با شوینده و پاک کننده های معمول آن را تمیز نمائید. بنابراین کورین یک متریال عالی برای ساخت صفحه کابینت یا جزیره آشپزخانه است.

سنگ مصنوعی سفید سامسونگ لوته برای صفحه کابینت
سنگ مصنوعی سفید کورین هانکس برای صفحه کابینت

به عنوان دیوارکوب، تی وی وال و … از اسلب های سنگ کورین استفاده می شود. نکته جالب این که می توان مانند چوب یا سنگ های طیعی روی کورین نیز حکاکی نمود و طرح و شیار ایجاد کرد.

عدم نیاز کورین به مهر و موم درزهای آن (چرا که اصلا درزی وجود ندارد!) باعث می شود که نیاز چندانی به مراقبت و تمیزکاری نداشته باشد. بنابراین می توان از آن در فضای باز، مانند کفپوش یا سنگ نما استفاده کرده و به سادگی با آب آن را شست و شو داد.

با همه گیری ویروس کرونا توجه به سمت سنگ کورین بیشتر هم شد. ویژگی هایی که ذکر کردیم باعث شد که در فضاهای درمانی مانند بیمارستان ها و آزمایشگاه ها سطوح بسیاری را با سنگ کورین بسازند. حساسیت هایی مانند نفوذ ناپذیری و آنتی باکتریال بودن در آشپزخانه و رستوران ها یا کافه ها هم وجود دارد. بنابراین ساخت میز رستوران یا کانتر آشپزخانه با سنگ مصنوعی کورین هم هرروز خواستاران بیشتری پیدا کرده است.

سایر محل هایی که از سنگ کورین می توان در آن ها استفاده نمود عبارت اند از: مراکز صنعتی، تجاری، اداری، هتل ها، لابی ها، اتاقک آسانسور و …

سوالات متداول

مقاومت کورین نسبت به سنگ های دیگر پایین است. به همین دلیل در برخورد اجسام تیز، روی آن خط و خش ایجاد می شود. توصیه می کنیم برای خرد کردن مواد غذایی حتما از تخته گوشت استفاده کنید.

از کورین برای صفحه کابینت و جزیره آشپزخانه استفاده می شود. به دلیل انعطاف پذیری سنگ کورین، در ساخت صفحه روشویی، میز اداری و کانترهای منحنی نیز استفاده می شود.

بله این ویژگی منحصر به فرد سنگ کورین است که می توان آن را بدون درز اجرا نمود. برای کفپوش یا دیوارپوش های بزرگ می توان به صورت یکپارچه از سنگ کورین استفاده کرد. البته اسلب های سنگ که در کنار هم قرار می گییرند حتما خط محل اتصال دارند؛ اما این خط با چسب هم جنس سنگ پوشانده و سپس پولیش داده می شود. تا حاصل کار بی نقص باشد.

سنگ کورین مزایای زیادی دارد. کورین درزهای مخفی دارد، غیر قابل نفوذ است، در برابر میکروب و باکتری مقاوم است، نیاز مراقبت زیادی ندارد و به راحتی تمیز می شود. 

نباید از مواد شوینده شیمیایی برای سنگ کورین استفاده کرد. مواد شوینده قوی باعث کدر شدن رنگ کورین می شود. اگر از مواد شوینده قوی بر روی کورین استفاده کردید، بلافاصله سنگ کورین را با دستمال مربطوب پاک کرده و خشک کنید. 

سنگ کورین در برابر حرارت مقاوم است و تا دمای بالای ۱۲۰ درجه سالم می ماند.

قیمت سنگ کورین:

همان طور که گفتیم کورین را می توان با هر ظاهری و در هر ابعادی اجرا نمود. کاربردهای گسترده، نیاز کم به مراقبت و ترمیم پذیری همگی ویژگی هایی هستند که ارزش خرید کورین را به خوبی نشان می دهند. خوشبخاته کورین نسبت به سنگ های طبیعی و کوارتز مقرون به صرفه تر است. برای مشاهده سمپل ها، می توانید کاتالوگ سنگ کورین را دریافت نمایید. 

برای یک پروژ خاص بیش از آن که نگران هزینه خرید سنگ کورین باشیم؛ باید به حمل و نقل، طراحی، اجرا یا نصب بدون ریخت و پاش در محل، ضمانت یا گارانتی سنگ و خدمات پس از فروش آن باشیم. همگی این مسائل که پیچیدگی های یک پروژه هستند را می توان با خیالی آسوده به روسا استون سپرد. یک تماس تلفنی با کارشناسان روسا استون می تواند تمام جزئیات و اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب سنگ کورین مناسب را به صورت رایگان برای شما فراهم کند. طراحی، اندازه گیری، بازدید حضوری از نمونه کارهای اجرا شده با سنگ مصنوعی کورین، دیدن سمپل سنگ ها و … همگی خدمات رایگان مجموعه روسا هستند.

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون