نماد شرکت روسا استون

سنگ مصنوعی کورین - هنکس

هانکس که در شرکت هانوا (hanwa) در کره جنوبی تولید می شود؛ نوعی سنگ مصنوعی کورین یا سالید سرفیس است. این شرکت بین المللی که در کشورهای بسیاری کارخانه و دفتر فروش دارد؛ در زمینه تولید سنگ مصنوعی کوارتز نیز فعال است و برند هانستون را روانه بازار می کند.  اولین محصولات سالید سرفیس در دهه 1950 مهندسی و تولید شدند. این تجربه 80 ساله باعث بهبود این صفحات شده است. به طوری که همواره استقامت، تنوع طرح و رنگ، انعطاف پذیری و …. افزایش یافته و وزن محصول، اشتعال پذیری، تغییر رنگ، خط و خش پذیری و … ان کاهش یافته تا به کورین هانکس امروزی برسد. سنگ کورینی که بیش از یک دهه است در بازار ایران بیشترین درخواست و محبوبیت را دارد.

ویژگی های سنگ کورین هانکس:

کورین هانکس یا هنکس از ترکیب رزین های آکلریک و مواد معدنی طبیعی ساخته می شود که برش و خم کردن آن با حرارت را بدون ایجاد ترک یا تغییر رنگ ممکن می کند.

کورین هانکس در طرح و رنگ های متنوعی که تعداد آن ها به بیش از 78 نوع مختلف می رسد؛ از سنگ هایی با زمینه خنثی و طرح های ظریف (اصطلاحا مینیمال) گرفته تا سبک های کلاسیک با زمینه های سیاه و نقش های طلایی، عرضه می شود.

این تنوع باعث شده تا بتوان سالید سرفیس هانکس را در فضاهای گوناگونی از دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار گرفته، تا فضاهای عمومی مانند بیمارستان ها یا مراکز تجاری به کار برد.

سالید سرفیس هانکس هم مانند باقی انواع کورین، ویژگی های انعطاف پذیری، آنتی باکتریال بودن، سطح صاف و صیقلی، عدم جذب آب، اشتعال ناپذیر بودن، تحمل حرارت تا دمای 120 درجه، استحکام، مقاومت در برابر خط و خش، وزن پایین، تحمل فشار، تعمیر و ترمیم پذیری و … را دارد. که می توانید به طور مفصل در صفحه سنگ مصنوعی کورین روسا استون بخوانید.

رویه کابینت از جنس کورین هانکس

انواع سنگ کورین هانکس:

کورین هنکس در 15 مجموعه وارد بازار شده است که آن ها را در ادامه با هم مرور می کنیم:

 • مجموعه BRIONNE  

  طرح هایی که منعکس کننده ذات طبیعی سطوح سنگی هستند. این طرح ها طبیعت را به آشپزخانه شما می آورند.

 • مجموعه NATIVO  

  این مجموعه بیشترین شباهت را به سنگ های موجود در طبیعت دارد.

 • مجموعه STRATUM  

  این مجموعه پس زمینه های روشن تا رنگ های خاکی تیره را شامل می شود. که ترکیبی از طرح های ابر و بادی با دانه های ریز تا متوسط دارند.

 • مجموعه GLITTERING  

  این مجموعه با رنگ های خاص و درخشش خود شناخته می شود.

 • مجموعه GALLERIA  

  یک مجموعه شیک با دانه های ریز و درشت و ظاهری جذاب است.

 • مجموعه BELLASSIMOⅡ  

این مجموعه طرح های ابر و بادی و یا ترکیبی از ابر و باد با دانه های ریز دارد.

 • مجموعه BELLASSIMO  

  این مجموعه ظاهری نوآورانه و جذاب دارد. این طرح ها مناسب آشپزخانه های لوکس سبک کلاسیک و مدرن هستند.

 • مجموعه THERAPY  

طرح های این مجموعه به وسیله منابع بازیافتی تولید شده اند. لذا سازگار با محیط زیست هستند.

 • مجموعه SOLID  

  این مجموعه از سمپل های کورین هانکس شامل رنگ های ساده می شوند. که بیشتر مناسب آشپزخانه های مدرن هستند. سمپل های این مجموعه به راحتی با کابینت های مدرن هماهنگ می شوند. کافی است از رنگ های مکمل یا متضاد استفاده کنید.

مجموعه MAGIC  

این سری از کورین های هانکس هم صفحاتی ساده و بدون طرح هستند در رنگ های مختلف از خنثی تا شاد. از این لحاظ دو سری مجیک و سالید را می توان مشابه سنگ spl دانست.

 • مجموعه CLASSIC  

طرح های کلاسیک همان طور که از نامشان پیداست در آشپزخانه های کلاسیک به کار می روند. اکثر این طرح ها دانه ریز بوده و بسیار شیک و سلطنتی هستند.

 • مجموعه TRIO 

مجموعه ای از طرح های سنگ طبیعی با دانه های ریز و درشت.

 • مجموعه CUBIC 

روشن و درخشان با دانه های پراکنده.

 • مجموعه PEARL 

  سنگ های کورین این مجموعه در پس زمینه های تیره و با طرح های دانه ریز ارائه می شوند.

 • مجموعه GIANT 

این سری سنگ هایی با دانه های درشت در پس زمینه ای از رنگ های خنثی فراهم می کند.

خرید سنگ مصنوعی کورین هانکس:

به دلیل وارداتی بودن این نوع سنگ مصنوعی، خرید آن در ایران مستلزم توجه به نکاتی است. اول این که برای اطمینان از اصل بودن اسلب باید مارک هانکس اورجینال به انگلیسی روی آن ها حک شده باشد. نکته دوم قیمت سنگ مصنوعی کورین هانکس است که به دلیل تغییر قیمت ارز و تحریم ها از محصولات مشابه ایرانی مانند اورانوس یا آتیستون بیشتر است. هرچند کیفیت کورین هانکس بسیار عالی است و تمام سرتیفیکیت های بهداشتی را هم کسب کرده؛ اما در صورتی که بودجه محدودتری دارید بد نیست سری به کورین های ایرانی هم بزنید.

اخرین موضوع هم خرید از تامین کننده ای است که با تخصص و تجربه بتواند مراحل حمل و نقل و اجرا را بدون کمترین چالشی انجام دهد. چرا که به دلیل تحریم ها متاسفانه دسترسی به خدمات پس از فروش شرکت اصلی نداریم. اما در صورتی که مجری طرح تجربه و تخصص کافی داشته باشد می توانیم حتی در صورتی که در هنگام استفاده از سنگ آسیبی به ان وارد شد؛ از تکنسین های باتجربه کمک بگیریم. در این زمینه گروه روسا استون برای مشاوره، برآورد هزینه، انتخاب سنگ، تامین اسلب ها، حمل و نقل، اجرا و تضمین کیفیت و… بهترین گزینه هستند.

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون