نماد شرکت روسا استون

سنگ مصنوعی کورین - سامسونگ لوته

کورین لوته؟ استارون؟ سامسونگ؟!

شرکت سامسونگ اولین بار در سال  1992 محصولی به نام سالید سرفیس (solid surface) ابداع و عرضه کرد که ما امروزه آن را با نام سنگ مصنوعی کورین می شناسیم. صفحات سالید سرفیس که روانه بازار می شدند؛ برند استارون داشتند (staron). به همین دلیل هم اکنون هم بسیاری به جای کورین لوته، از نام کورین استارون برای اشاره به این نوع متریال استفاده می کنند.

از سال 2017 صفحات سالید سرفیس که در طی این مدت بهبود یافته بودند؛ تغییر برند دادند و شرکت سامسونگ سنگ های کورین خود را تحت نام کورین لوته معرفی و تولید کرد. 

هرچند امروزه بر روی اسلب های کورین عبارت لوته – استارون چاپ می شود تا پیچیدگی ها را کم کند؛ اما این همه نام برای یک محصول واقعا پیچیده است! با این حال باید به یک نام دیگر هم اشاره کنیم. برخی از فعالان بازار، خود را از قید نام برند رها کرده و سنگ مذکور را به سادگی کورین سامسونگ می خوانند.

سنگ مصنوعی کورین سامسونگ تشکیل شده از: 75% مواد معدنی، 20% رزین و چسب به علاوه 5% رنگدانه. بسته به این که چه نوع رزین یا مواد معدنی ای به کار رفته باشد؛ بافت سامسونگ لوته هم مختلف می شود. که این یک ویژگی منحصر به فرد در بین سنگ های مصنوعی است.

ویژگی های سنگ مصنوعی کورین لوته

کورین لوته استارون بیشتر از 100 نوع طرح و رنگ دارد؛ که سری های جدیدتر آن به سنگ مرمر یا تراورتن شباهت دارند. تنها سنگ انعطاف پذیر است. وزن مخصوص کمی دارد. ساختار لایه ای دارد که آن را قابل پولیش زدن و ترمیم می کند. قابلیت اجرای بدون درز دارد و ….

کمتر سنگی این تعداد ویژگی شاخص دارد. کورین لوته یک سنگ مصنوعی وارداتی است که با استانداردهای بین المللی تطابق دارد. بنابراین سایر ویژگی های مورد انتظار یک سنگ کورین را هم دارد:

ضد لک است. امکان نفوذ آب ندارد. به سادگی با آب یا مواد شوینده معمول شسته می شود بدون اینکه آسیب ببیند یا ظاهر آن تغییر کند. به دلیل سطح کاملا صیقلی ذرات غبار یا باکتری و کپک و… وارد بافت سنگ نمی شود؛ بنابراین کورین لوته آنتی باکتریال است.

سنگ کورین استارون نسوز است. هرچند با حرارت می توان به آن فرم داد اما این حرارت موجب تغییر رنگ یا دفرمه شدن اسلب نمی شود. در برابر مواد شیمیایی مقاوم است و بسیاری ویژگی های دیگر که می توانید به طور مفصل در مقاله کورین روسا بخوانید.  

نمونه اسلب های سنگ مصنوعی کورین لوته
رویه جزیره آشپزخانه از جنس سنگ کورین لوته آبی دانه ریز

معایب سنگ مصنوعی کورین لوته:

  • تمام سنگ های کورین در اثر مرور زمان شفافیت خود را از دست می دهند. این مساله به سادگی با یک پولیش سبک قابل رفع است.
  • امکان ایجاد خط و خش در کورین استارون بیشتر از سنگ کوارتز است. البته این موضوع هم به وسیله پولیش حل می شود.
  • مقاومت کورین لوته نسبت به سنگ های کوارتز یا گرانیت کمتر است. اما با توجه به این مساله که وزن آن گاها تا یک سوم سبک تر است؛ این مساله قابل درک است. پس با توجه به کاربرد مد نظر، باید تصمیم بگیریم که سنگی سبک با مقاومت قابل قبول می خواهیم و یا سنگی سنگین و بسیار مقاوم.

سمپل های سنگ مصنوعی کورین لوته-استارون

کاربردهای کورین سامسونگ:

قابلیت اجرای بدون درز و پر کردن محل های اتصال دو اسلب با موادی از جنس سنگ کورین، کورین لوته را به انتخاب اول آزمایشگاه ها، بیمارستان ها، آشپزخانه های صنعتی، رستوران، کافی شاپ، سالن های زیبایی، روشویی و سینک های یک تکه، کفپوش یا دیوار پوش حمام و سرویس بهداشتی و …. تبدیل کرده است. انتخاب این سنگ به معنای سطحی یکدست و مقاوم در برابر مواد شیمیایی و البته قابل ضد عفونی کردن است.

البته همین ویژگی ها سنگ مصنوعی لوته را برای ساخت کانترتاپ یا صفحه کابینت یا میز کار هم ایده آل می کند. به علاوه می توان میز یا جزیره آشپزخانه ای با کورین لوته ساخت که در آن صفحه سنگ دارای انحنا باشد.

سینک یک تکه با رویه کابینت از جنس سنگ مصنوعی کورین لوته سفید
روشویی سنگ مصنوعی کورین لوته استارون

ابعاد اسلب سنگ کورین لوته:

ابعاد ورق کورین لوته- استارون مهمولا 76*366 سانتی متر است. ضخامت این اسلب ها 12 میلیمتر است که با توجه به دیزاین مد نظر می توان به راحتی این ضخامت را تا 5-6 سانتی متر افزایش داد. هر اسلب کورین سامسونگ 26 کیلوگرم وزن دارد. که کورین را تبدیل به سنگی سبک و قابل حمل می کند.

قیمت کورین سامسونگ:

کورین لوته به دلیل وارداتی بودن قیمت ثابتی ندارد. و علی القاعده از کورین های ایرانی که شامل عوارض واردات و تغییر نرخ ارز نمی شوند؛ قیمت بالاتری دارد. در نهایت هم، بر اساس طرح و بافت، متراژ مورد نیاز و پارامترهای دیگری از جمله ابعاد دانه های شیشه ای موجود در داخل سنگ، قیمت انواع مختلف سنگ مصنوعی کورین لوته استارون متفاوت است.

  • کورین سامسونگ بر اساس دانه بندی به مجموعه های زیر تقسیم می شود:
  • دانه ریز و ساده در مجموعه  سندد قرار می گیرد.
  • دانه متوسط در مجموعه های اسپن و پبل قرار می گیرند.
  • دانه درشت و شیشه ای در مجموعه تمپست قرار دارد.

از میان این سه سری، تمپست گران ترین سنگ کورین لوته است.

  • سری سوپریم (sureme) نیز اخیرا به خط تولید کورین اضافه شده که زمینه هایی اکثر در رنگ های خنثی و با طرح های ابر و بادی سبک به سبک مرمر دارد.

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون