نماد شرکت روسا استون

سنگ مصنوعی مارمونایت

یکی از انواع سنگ های مهندسی شده که در کشورمان تولید می شود، سنگ مصنوعی مارمونایت است. متریال مورد استفاده برای ساختار اصلی این نوع از سنگ های مهندسی شده، سنگ کورین است. به همین علت سنگ مارمونایت کلیه خواص و ویژگی های کورین را دارا است. برای افزایش مقاومت مارمونایت در برابر خط و خش، یک لایه از سنگ کوارتز بر روی ساختار کورین کشیده می شود. این ترکیب کورین با یک لایه کوارتز وجه تمایز سنگ مارمونایت نسبت به سایر سنگ های مصنوعی است و ویژگی های مختلفی به مارمونایت می بخشد.

همه ویژگی های کورین و کوارتز:

 • سنگ مارمونایت هم مانند سایر سنگ های مصنوعی، امکان رشد و تکثیر باکتری و قارچ را به شدت کاهش می دهد.
 • در شرایط نم و رطوبت تغییری در مارمونایت ایجاد نمی شود.
 • تنوع در طرح و رنگ
 • وزن سبک، اجرای آسان و تنوع در رنگ و طرح

مارمونایت و مواد شیمیایی:

سنگ مصنوعی مارمونایت تقریبا در برابر تمام شوینده و پاک کننده های شیمیایی موجود در بازار مقاوم است. برای تخریب مارمونایت باید از مواد بسیار خاص و قوی ای استفاده کنید!

نگهداری آسان:

مارمونایت را می توان با هر نوع شوینده ای پاک کرد. نیازی به مراقبت در برابر چاقو و اشیائ نوک تیز ندارد. در برابر حرارت نیاز به محافظت ندارد، در فضای آزاد از آفتاب و باران آسیب نمی بیند. مانند سنگ کوارتز که تخلخل ندارد در برابر گرد و غبار مصون است. می تواند به خوبی در برابر بار سنگین مقاومت کوارتز و انعطاف کورین را از خود نشان بدهد و …..

کانتر آشپزخانه شیک از جنس سنگ مصنوعی مارمونایت
دیزاین راه پله با سنگ مصنوعی مارمونایت

مقاومت سنگ مارمونایت:

سنگ مصنوعی مارمونایت به دلیل روکشی که از جنس کوارتز دارد، مشابه سنگ مصنوعی کوارتز در برابر هرنوع ضربه و خط و خش مقاوم است.

برش و تولید آسان:

علی رغم سختی سطح رویی، به دلیل اینکه ساختار مارمونایت از کورین تشکیل شده است، برش و نصب آن با ابزار کورین ممکن است. اگر چه سنگ کوارتز را نمی توان با دستگاه ها و اره های کارگاهی صنایع چوب برش داد و دستگاه سنگ بری برای برش کوارتز لازم است، مارمونایت توسط اره و تیغ های ام دی اف بری به راحتی برش داده می شود و این قابلیت اجرای سنگ مارمونایت را برای مجریان ام دی اف و کابینت سازها امکان پذیر می سازد.

طرح و برجستگی های طبیعی:

مارمونایت که از جنس کورین و کوارتز است نسبت به سنگ های طبیعی قیمت و وزن کمتری دارد؛ اما طرح و نقش های آن دارای ویژگی مات بودن، برجستگی، تنوع و شباهت به سنگ طبیعی هستند. گفتنی است که سنگ های مهندسی شده مارمونایت، با رگه های درشت و طرح های قدرتمند خود شناخته می شود. در این زمینه حتی برندهای خارجی سنگ کوارتز هم طرح هایی در این سبک ارائه نداده اند.

البته این طرح ها را نمی توان به سادگی سنگ مصنوعی کورین ترمیم و تعمیر نمود؛ چرا که روکش کوارتز این امکان را فراهم نمی کند. اما خبر خوب این است ک مقاومت این رویه کوارتزی به قدر کافی از سنگ شما محافظت می کند.

وریه جزیره آشپزخانه از جنس سنگ مصنوعی مارمونایت سفید با رگه های خاکستری
صفحه-کابینت جزیره سنگ مصنوعی مارمونایت

حمل و اجرای سنگ مصنوعی مارمونایت بسیار آسان است:

سنگ مارمونایت ویزگی های وزن و اجرای خود را از کورین دریافت می کند. اما به دلیل روکش کوارتز، هنگام نصب رد محل درز وجود خواهد داشت. خبر خوب در مورد سنگ مارمونایت این است که درز آن بسیار ظریف و کوچک است و به سختی به چشم می آید. مزیت مارمونایت نسبت به کورین این است که نیاز به ساب و پولیش ندارد.

نصب سنگ مارمونایت در محل پروژه باعث تولید آلودگی و غبار سنگ نمی شود. مرحله سمباده کشی ندارد و با چشب های موجود در بازار به خوبی سازگار است.

سمپل های سنگ مصنوعی مارمونایت

دیوارپوش وو پارتیشن سنگی از جنس مارمونایت سیاه

کاربردهای سنگ مصنوعی مارمونایت:

و… البته همان طور که قبلا در مطلب مربوط به سنگ مصنوعی روسا استون به این نکته اشاره کرده ایم: استفاده از سنگ های مصنوعی در دکوراسیون داخلی و خارجی منزل یا محل کار شما هیچ محدودیتی ندارد و با توجه به نیاز هر مجموعه ای قابل اجرا است. کارشناسان روسا استون می توانند به صورت انلاین و کاملا رایگان سنگ مصنوعی مناسب برای کاربرد مد نظر شما را یافته و در تمام مراحل انتخاب تا اجرا در کنار شما باشند.

قیمت سنگ مارمونایت:

در کشور ما که تمام کالاهای وارداتی قیمتی بالاتر از تولیدات داخلی دارند؛ سنگ مارمونایت که یک محصول ایرانی است قیمت مناسب تری نسبت به کورین و کوارتزهای وارداتی دارد. حمل و نصب مارمونایت هم همان طور که قبل تر اشاره کردیم؛ فرآیند نسبتا ساده است. بنابراین هزینه تمام شده پروژه مد نظر شما در صورتی که سنگ مصنوعی مارمونایت را برای آن مناسب می بینید؛ مقرون به صرفه خواهد بود و با توجه به ویژگی های مثبت مارمونایت ایرانی، کاملا ارزش آن را خواهد داشت. برای اطلاع از میزان دقیق بودجه ای که باید برای پروژه خود در نظر بگیرید می توانید به صورت رایگان با مشاوران روسا استون مشورت نمائید.

اینفوگرافی مزایای سنگ مصنوعی مارمونایت

مشخصات فنی مارمونایت:

 

برند

مارمونایت

کشور

ایران

طول صفحات

368 سانتیمتر

عرض صفحات

76 سانتیمتر

ضخامت

1.2 سانتیمتر

وزن تقریبی

60 کیلوگرم

ابعاد مناسب سنگ مصنوعی مارمونایت به عنوان صفحه کابینت:

مارمونایت، با ضخامت 12 میلی‌متر، در دو اندازه وارد بازار می شود:

 • ۷۶۰×۳۶۸۰ میلی‌متر (ابعاد ورق‌های کورین)
 • ۱۰۰۰×۳۰۰۰ میلی‌متر
 • 1500×3200  میلی متر
  دو مورد آخری برای اجرای صفحات کابینت، کانتر آشپزخانه، میز و … مناسب هستند.

صفحه کابینت مارمونایت خود را چگونه نگه داری کنیم؟

مارمونایت سنگ بسیار بادوامی است. برای اینکه بتوانید سال ها با همان ظاهر روز اول از مارمونایت موجود در آشپزخانه یا محل کار خود بهره ببرید؛ بد نیست نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • برای نظافت روزانه از یک دستمال مرطوب کمک بگیرید.
 • در صورتی که مواد غذایی روی کانتر سنگ مارمونایت ریخت، همان موقع آن را پاک کنید.
 • برای پاک کردن چربی هایی که در طی هفته روی سطوح می نشیند، می توانید از مواد پاک کننده و شوینده استفاده نمائید.
 • ترکیبات رنگ یا لاک ناخن را می توان با استون از روی مارمونایت پاک نمود.
 • اگر قصد نظافت اساسی منزل را دارید، استفاده از سفیدکننده رقیق هم مناسب است.
صفحه-کابینت-مارمونایت

سوالات متداول

از بین تمام خصوصیات مارمونایت، این مساله که برای برش و تولید آن به ابزار خاصی نیاز نیست و می توان از ابزار سنگ کورین یا حتی ابزار برش ام دی اف برای تولید محصولات مارمونایت استفاده کرد؛ برای مجریان پروز های سنگ و کابینت مهم تر است.

به عنوان یک مصرف کننده، مشتریان روسا استون معمولا به این نکته اشاره می کنند که مارمونایت در برابر مواد شیمیایی چقدر بی تفاوت است و بدون دغدغه می توان همه نوع شوینده را برای پاک کردن سطوح مارمونایت استفاده کرد.

سنگ مصنوعی مارمونایت یک سنگ ایرانی است بنابراین نسبت به تمام سنگ های وارداتی مقرون به صرفه تر است. از طرف دیگر نسبت به سنگ مصنوعی کوارتز یا کورین هم با بودجه کمتری قابل تهیه است. 

خیر. سنگ مصنوعی مارمونایت به دلیل داشتن یک روکش کوارتزی، تماما از جنس کورین نیست که بتوان آن را یکپارچه پیاده سازی کرد. محل اتصال دو صفحه در این سنگ مشخص خواهد بود. 

گارانتی سنگ مصنوعی مارمونایت:

مجموعه صنعتی سنگ روسا، که عامل فروش و طراحی، تولید و اجرای اسلب، صفحات و محصولات سنگ مصنوعی مارمونایت است تمامی محصولات و خدمات مورد نیاز شما را در یک پکیج کامل ارائه می نماید: بازدید نمونه های سنگ، مشاوره و همفکری کارشناسان مجرب در طراحی، اندازه گیری و برآرود هزینه، فرآوری سنگ و ساخت پروژه به صورت صفر تا صد، حمل و نقل، اجرا و ضمانت تمام محصولات روسا استون تا مدت 24 ماه.

برای مشاهده سمپل ها، می توانید کاتالوگ سنگ مارمونایت را دریافت نمایید. برای دریافت مشاوره رایگان و دیدن سمپل سنگ مصنوعی مارمونایت به صورت حضوری می توانید با دفتر مرکزی روسا استون تماس بر قرار نمائید.

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون