نماد شرکت روسا استون

سنگ مصنوعی کوارتین

امروزه در ساختمان سازی و نمای ساختمان، استفاده از سنگ مصنوعی و سنگ های مهندسی شده مثل سنگ اس پی ال، سرامیک و مارمونایت جایگزین سنگ های طبیعی شده است.

سنگ مصنوعی کوارتین جدیدترین سنگ مصنوعی موجود در بازار و یک محصول کاملا ایرانی است. کوارتین ترکیبی از کورین با روکش کوارتز است. به همین دلیل سنگ کوارتین تمام ویژگی های کوارتز و کورین را دارد.

این محصول با ضخامت 12 میلی متر ساخته شده که یازده میلی متر کورین و یک میلی متر آن کوارتز است. در واقع لایه کوارتز آن استحکام بالایی به کوارتین داده تا این محصول نسبت به دیگر سنگ های مصنوعی متفاوت باشد. 

ویژگی های سنگ کوارتین

 • تنوع در طرح ها و رنگ بالا در کوارتین از مزایای این  محصول است. کوارتین حدود هفتاد طرح و رنگ دارد که بعضی ساده و شیک و بعضی از آن ها چشمگیر و تداعی کننده طبیعت هستند.
 • عرضه در چند سایز و ضخامت مختلف از ویژگی های کوارتین است.
 • کوارتین تنها برند ایرانی با گارانتی و ضمانت دو ساله کیفیت است.
 • سنگ کوارتین به دلیل تولید در داخل، تحویل سریع و پیشتیبانی قوی دارد.
 • سنگ مهندسی شده کوارتین طول عمر بالایی دارد و می توان چندین سال از آن استفاده کرد.
 • یکی دیگر ازمزایای کوارتین قابلیت ضد لکه آن است. لکه آب، چایی، قهوه و آبمیوه بر روی این سنگ باقی نمی ماند.
 • همچنین این سنگ قابلیت برش و فرم دهی دارد و برای نصب در آشپزخانه و سرویس بهداشتی مناسب است.
دیوارپوش و صفحه کابینت سنگ مصنوعی کوارتین
سنگ مصنوعی کوارتین به عنوان صفحه کابینت
 • سنگ کوارتین به راحتی نصب می شود و صرفه جویی در وقت، هزینه نصب و نیروی انسانی را به همراه دارد.
 • کوارتین در برابر حرارت بالا مقاوم است؛ این محصول صد در صد ضد حرارت است. گذاشتن قابلمه و ظروف داغ  روی سنگ کوارتین که با متریال کورین ساخته شده، نگرانی های کورین را ندارد؛ چرا که روکش کوارتز آن را بهبود بخشیده.
 • سنگ کوارتین دربرابر خط و خش وضربه مقاوم است. هرچند به دلیل روکش کوارتزی، توصیه میکنیم از برخورد شدید چاقو با سنگ جلوگیری نمائید.
 • سطح کوارتین مانند همه سنگ های مصنوعی، صاف و صیقلی است. این ویژگی سبب می شود که قارچ، کپکف باکتری و سایر آلودگی ها رویآن گسترش پیدا نکنند.
 • پاک کردن سنگ کوارتین مانند تمیز کردن کوارتز ساده است. همه شوینده ها را می توان استفاده کرد. تمیز نگه داشتن کوارتین هم مثل کوارتز، نیاز به روتینی تشکیل شده از دستمال نرم و کمی رطوبت دارد.
 • این محصول قابلیت بوک مچ و فور مچ دارد.  
 • سنگ کوارتین را می توان به راحتی با همان ابزار برش و نصب کورین برش داده و نصب کرد.

سمپل های سنگ کوارتین

طرح های متنوع سنگ کوارتین

طرح های سنگ کوارتین فرد را به یاد مناظر زیبا در طبیعت، مثل آسمان ابری، دریا، کهکشان و پوست حیوانات می اندازد. طرح های کوارتین به قدری زیبا هستند که می تون از آن ها برای تزئین آشپزخانه و میز استفاده کرد. کوارتین جلوه‌ی زیبا تری به دکوراسیون شما می دهد. 

از سنگ کوارتین در کجا استفاده کنیم؟

سنگ کوارتین به دلیل ویژگی هایی که گفتیم؛ در ساخت انواع جزیره آشپزخانه، صفحه کابینت، صفحه روشویی، میز اداری، میز رستوران و کانترتاپ کافی شاپ و بیمارستان استفاده می شود. 

سنگ کوارتین با نفوذ پذیری صفر در برابر آب، مناسب برای نصب در فضای رطوبت دار خانه  مانند آشپزخانه و صفحه روشویی مناسب است.   

دیوارپوش و صفحه کابینت سنگ مصنوعی کوارتین
اینفوگرافی مزایای سنگ مصنوعی کوارتین

ابعاد و ضخامت سنگ کوارتین

سنگ کوارتین در ضخامت 7،12 و20 میلی متر ودر ابعاد  300 در 150 سانتی متر یا   300 در 100 سانتی متر تولید شده و در بازار توزیع می شود. 

برای استفاده از سنگ کوارتین به عنوان جزیره آشپزخانه، صفحات روشویی و … آن را به شکل مستطیل برش می دهند.

البته ذکر این نکته که به دلیل روکش کوارتزی، خط محل اتصال دو صفحه در سنگ کوارتین هم مشخص خواهد بود؛ لازم است. که برای ظریف تر و نامحسوس شدن آن می توانید از تجربه روسا استون بهره ببرید.

نمونه کار سنگ کوارتین

برش و تیغه های سنگ های کوارتین

برای برش کوارتین از تیغ کورین استفاده می شود. برای انتخاب تیغ اره کوارتین باید به تعداد و نوع دندانه ها و بدنه تیغه توجه کرد.

تیغ برش کوارتین با توجه به ویژگی و بافت سنگ کوارتین ساخته شده و به همین دلیل سرعت و تمیزی کار تا چند برابر افزایش می یابد.

فرآیند برشکاری  سنگ کوارتین معمولا صدای کمی دارد. زیرا دندانه های به کار رفته در تیغ اره هموار و صاف است. دندانه های تیغ برشکاری کوارتین محکم بوده و از استحکام بالایی برخوردار است.

فاصله دندانه های تیغ کوارتین یکی از مهم ترین ویژگی ها در کیفیت و سرعت کار است. در هنگام خرید به نوع دندانه های ابزاری که تهیه می کنید، توجه زیادی داشته باشید.

اگر فاصله ی دندانه های تیغ کوارتین زیاد باشد، هنگام برش سنگ اره کردن بیشتر بوده ظرافت و تمیزی کار کمتر می شود.

کفپوش سنگ مصنوعی کوارتین ابر و بادی
رویه میز غذاخوری از جنس سنگ مصنوعی کوارتین سفید رگه دار

ولی اگر دندانه های تیغ برش کوارتین فاصله کمتری داشته باشد هنگام برش، سرعت کمتری دارد اما برش سنگ کوارتین ظریف تر خواهد بود.

ابعاد تیغه های برش نسبت به قطعات و اره ای که استفاده می کنید، با یکدیگر متفاوت است.

اگر از اره نامناسب برای برش قطعات سنگ کوارتین استفاده کنید؛ امکان ایجاد صدمه های جبران ناپذیر به دستگاه برش وجود دارد. امکان آسیب رسیدن به خودتان هم وجود خواهد داشت. به همین دلیل برای افزایش کیفیت برش و حفظ ایمنی خود، استفاده از ابزار آلات مناسب و استاندار اهمیت بالایی دارد.  

برای طول عمر بیشتر تیغ برش، نباید از اره سنگ کوارتین برای برش سنگ های دیگر یا برش ام دی اف استفاده کرد.

اگر از تیغ اره نامناسب برای برش قطعات سنگ کوارتین استفاده کنید امکان رسیدن صدمه های جبران ناپذیری به دستگاه برش برسد و امکان آسیب رسیدن به خودتان را دارد. به همین دلیل برای افزایش کیفیت برش و حفظ ایمنی خود، استفاده از ابزار آلات مناسب و استاندار اهمیت بالایی دارد.  

در هنگام برش دادن سنگ کوارتین و در صورت نداشتن عینک محافظ، امکان پراکنده شدن گرده های سنگ وجو دارد و ممکن است چشم های شما صدمه ببیند. برای همین بهتر است که در هنگام کار از دستکش و عینک  استفاده کنید.

سوالات متداول

بله سنگ مصنوعی کوارتین ضد آب است؛ چرا که سطح کاملا صاف و بدون تخلخل دارد. بنابراین در ساخت صفحه روشویی و صفحه کابینت استفاده می شود.

بله سنگ کوارتین آنتی باکتریال است چرا که رطوبت را جذب نمی کند تا موجودات میکروسکوپی هم نتوانند روی سطح کوارتین رشد کنند. این ویژگی سبب شده در میز پذیرش، آزمایشگاه و بیمارستان ها استفاده شود.

خیر. سنگ کوارتین به دلیل روکش کوارتزی که دارد در هنگام اجرا نمی تواند مانند کورین بدون درز باشد. اما می توان با تجربه و تخصص طوری کار را انجام داد که یکپارچه به چشم بیاید.

سنگ کوارتین به دلیل روکش کوارتزی که دارد بسیار در برابر خط و خش و ضربه مقاوم است اما باید در نظر داشت که در صورت بی احتیاطی و ایجاد خط و خش، امکان پولیش آن وجود ندارد.

بهتر است که با یک دستمال نرم و رطوبت کم به طور روزانه کانتر کوارتین خود را پاک کنیم. در صورت نیاز می توان از شوینده ها یا پاک کننده های لکه نیز استفاده کرد اما باید بلافاصله محل با دستمال مرطوب پاک شود . مجددا خشک گردد. 

قیمت سنگ کوارتین

کوارتین ایرانی یکی از مقرون به صرفه ترین انتخاب های ممکن است. این سنگ مقاوم و زیبا را می توان با قیمتی کمتر از سنگ طبیعی یا کوارتز و کورین های وارداتی خریداری کرد. خدمات پس از فروش، حمل و نصب آن را با هزینه کمتری انجام داد و سال ها از کوارتین استفاده کرد.

برای مشاهده سمپل ها، می توانید کاتالوگ سنگ کوارتین را دریافت نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سنگ کوارتین، قیمت ها، جزئیات حمل و نصب، طراحی متناسب با فضای مد نظر شما و … که همگی خدمات رایگان روسا استون هستند می توانید با همکاران ما تماس بگیرد. برای بازدید از نمونه سنگ کوارتین و اطلاع از چگونگی خدمات، گارانتی و خدمات پس از فروش می توانید بعد از هماهنگی، در دفتر مرکزی گروه صنعتی روسا استون با کارشناسان ما به گفتگو بنشینید.

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون