نماد شرکت روسا استون

سنگ مصنوعی کوارتز

سنگ کوارتز چیست؟

کوارتز به صورت طبیعی در نقاط عمیق یافت می شود؛ و به رنگ های کهربایی، زرد، سفید، جگری مایل سیاه و سبز دیده شده است.

ریشه لغوی کلمه کوارتز لغت آلمانی quarz مشتق شده است و این کلمه از لغت اسلاوی tvrdy آمده است.

کوارتز موجود در بازار یک سنگ مهندسی شده است؛ که از زمین استخراج شده و با مواد شیمیایی ترکیب می شود تا محکم تر شود.

بسته به ظاهر و برند تولید کننده، 70% تا 93% کوارتز طبیعی با رزین های پلیمری، اتنیل بنزن، رنگدانه ها و سایر مواد افزودنی مخلوط می شود. این به شکل گیری محصول نهایی کمک می کند؛ که در برابر سایش و شکستگی مقاوم تر باشد.

کوارتز (Quarz) بعد از فلدسپات دومین عنصر کانی رایج و فراوان در سطح زمین است. ساختار کوارتز با فرمول مولکولی Sio2 شامل یک اتم اکسیژن است که بین دو چهار وجهی احاطه شده.

اینفوگرافی-سنگ-کوارتز-و-سنگ-طبیعی

سمپل های سنگ مصنوعی کوارتز

مزایای سنگ کوارتز

اینفوگرافی کوارتز

93% درصد ماده اصلی تشکیل دهنده سنگ کوارتز سیلیس است. سیلیس جزو سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی است که درجه سختی آن 7 است (درجه سختی الماس 9 است).

این سنگ از نوع پلی مورف سیلیس با ساختاری بلوری شکل لوزی ساخته شده است.

بلور های کوارتز یا در کوهی در شکل ها و انواع گوناگون در طبیعت وجود دارند که بعضی از آن ها هم برای جواهرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای سنگ کوارتز

  • صفحه کابینت
  • صفحه و بدنه جزیره آشپزخانه
  • صفحه کانتر آشپزخانه
  • صفحه و بدنه میز رسپشن در فضاها و دفاتر اداری و کاری
  • صفحه و بدنه میز منشی در مطب پزشکی
  • میز رستوران و کافی شاپ
  • صفحه میزهای کار در فضاهای آزمایشگاهی که نیاز به سطوح غیر متخلخل دارند
  • کفپوش و دیوارپوش

نمونه کارهای سنگ کوارتز

نگهداری و مراقبت از سنگ کوارتز:

کوارتز یک ماده غیر متخلخل است. مواد بسیار کمیابی هستند که می توانند به داخل کوارتز نفوذ کنند. این موضوع سنگ کوارتز را آنتی باکتریال می کند. برخلاف دیگر سنگ ها، کوارتز نیازی به آب بندی ندارد.

مراقبت روزانه بسیار ساده است، فقط از یک اسفنج نرم یا اسفنج ظرفشویی و آب گرم استفاده کنید. برای لکه های سرسخت یا چرب، یک پاک کننده مایع ملایم یا صابون اضافه کنید.

هرگز از پاک کننده های ساینده، اسفنج های اسکراب یا پدهای فلزی استفاده نکنید، زیرا ممکن است سطح را کدر کند. علاوه بر این، بعضی  از پاک کننده های خانگی معمولی با سطوح pH بسیار بالا یا پایین ممکن است صفحه های کوارتز را تغییر رنگ دهند. 

در شرایط عادی، کوارتز در برابر سوختن مقاوم است، اما همچنان بهترین کار این است که در زیر هر وسیله مولد گرما مانند تابه های داغ از پد نسوز استفاده کنید. همچنین، توجه داشته باشید که تغییرات ناگهانی دما، به خصوص در نزدیکی لبه یا بریدگی، ممکن است باعث ترک خوردن صفحه شود.

دسته بندی علمی سنگ کوارتز

جدول انواع کوارتز

انواع سنگ مصنوعی کوارتز

توتم

Totem

آذرین پارس

AzarinPars

هانستون

HanStone

رادیانز

Radianz

کایند استون

KindStone

سایلستون

SileStone

سوالات متداول

این سوالی است که برای همه ممکن است پیش بیاید. دلیل محبوبیت سنگ کوارتز، سهولت تعمیر و نگهداری است. هر سنگ طبیعی از جمله مرمر و حتی سنگ گرانیت نیاز به تمیز کردن مکرر و سطوح بالایی از نگهداری دارد. اما در مورد کوارتز، از لحاظ تعمیر و نگهداری به میزان زیادی کاهش می یابد.

پاسخ به این سوال نمی تواند خیلی ساده باشد. با این وجود، خود سوال برای شما یک سوال دارد. چه چیزی را انتخاب می کنید، کیفیت یا قیمت، تعمیر و نگهداری کم تا حد صفر یا زیبایی و تجمل با خطرات نگهداری و آسیب بالا، یک بار سرمایه گذاری کنید و برای چند سال لذت ببرید. شما به اندازه کافی باهوش هستید که بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. سنگ های کوارتز در برخی موارد ممکن است کمی بیشتر از سنگ های طبیعی قیمت داشته باشند، اما با چشم انداز آینده، همیشه باید سرمایه گذاری روی بهترین را در نظر گرفت.

پاسخ روشن به این سوال “نه” است. سنگ کوارتز دارای ساختار بسیار قوی است که از آسیب دیدن آن جلوگیری می کند. خراشیدگی، لکه شدن، و سایش معمولاً روی صفحه پیشخوان کوارتز تأثیر نمی گذارد. با وجود مقاوم بودن در برابر خط و خش، اگر میز پیشخوان شما آسیبی دید، همیشه یک خبر خوب دارید. آسیب وارد شده به کوارتز به راحتی قابل تعمیر است. بنابراین، هنگامی که به دنبال صفحه کابینت، دیوارپوش، بین کابینتی و … بادوام هستید، هرگز نمی توانید از سنگ کوارتز چشم پوشی کنید.

“بله” سنگ کوارتز دارای سبک ها و رنگ های متنوعی برای انتخاب هستند. برخی از رنگ‌های پرطرفدار خاکستری، مشکی، سفید و انواع رگه دار و … هستند.

سنگ کوارتز تا دمای 150 درجه را تحمل می کنند. اگر دما از حداکثر حد مجاز عبور کند، سنگ کوارتز شما ممکن است آسیب ببیند. اما می توانید با ترفندهایی از ایجاد مشکل جلوگیری کنید، یک پد یا یک استند فلزی می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

جالب است که بگوییم کوارتز به آب بندی صفر نیاز دارد. سنگ کوارتز یکی از موارد که اصظلاحاً کم اسطحلاک است و نگهداری آن آسان می باشد. در مواقعی که سایر سنگ‌ها نیاز به آب‌بندی مکرر دارند (تقریباً بعد از یک یا دو سال)، خیال شما با سنگ کوارتز آسوده هست.

خرید سنگ کوارتز

سنگ مصنوعی کوارتز به عنوان یک ماده ساختمانی پرطرفدار و باکیفیت یکی از اصلی ترین محصولات گروه صنعتی روسا استون است. برای مشاهده سمپل ها، می توانید کاتالوگ سنگ کوارتز را دریافت نمایید. انواع اسلب سنگ کورتز، نمونه (سمپل) سنگ ها، نمونه کارهای اجرا شده با سنگ کوارتز، اطلاعات جامع و تخصصی، اندازه گیری، طراحی و مشاوره رایگان همگی خدماتی هستند که می توانید با کارشناسان روسا استون در بازدید حضوری یا ارتباط تلفنی و مجازی دریافت نمائید. 

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون