نماد شرکت روسا استون

سنگ مصنوعی کوارتز - سایلستون

 تولید کننده اصلی کوارتز سایلستون شرکت Cosentino  از کشور اسپانیا است. تولید کوارتز سایلستون در سال 1990 آغاز شد. به دلیل کیفیت بالای این محصول در طی این سال ها کشورهای مصرف کننده آن به بیش از 80 کشور افزایش یافته است. 

در ایران نیز مانند باقی کشورهای جهان برند سایلستون یکی از بهترین انواع کوارتز است. ویژگی بارز این نوع سنگ آنتی باکتریال بودن و مقاومت زیاد آن علی رغم وزن سبک است.

تولیدکننده اسپانیایی مواد محافظ (باکتریو استاتیک) را به ترکیب این سنگ اضافه کرده تا حتی در صورتی که صفحه دچار خراشیدگی شود و حالت صیقلی خود را از دست بدهد، باز هم امکان رشد میکروب روی سطح آن وجود نداشته باشد.

سنگ مصنوعی کوارتز سایلستون در بیش از 70 طرح و رنگ به فروش می رسد. در کنار کیفیت بالا، این موضوع سبب می شود برای هر استفاده ای از جمله روشویی، سینک، کانتر، کفپوش و …. بتوان یک سنگ سایلستون مناسب تهیه کرد.

سنگ مصنوعی کوارتز سایلستون به عنوان رویه جزیره آشپزخانه

با توجه به مواد تشکیل دهنده و فرآیند تولید، سایلستون از بسیاری جهات شبیه به سنگ گرانیت است. اما به دلیل پر شدن منافذ کوارتز طبیعی با مواد مهندسی شده، سایلستون این مزیت را دارد که سطح آن کاملا صیقلی است.

کوارتز سایلستون در برابر خط و خش، سقوط اجسام، سائیده شدن، وزن و … مقاوم است.

شباهت ظاهری سایلستون به سنگ هی طبیعی یکی دیگر از مزایای آن است. به دلیل عملیات مهندسی، سایلستون ظاهر سنگ طبیعی و مقاومت و طول عمر کوارتز را دارد.

همان طور که در مورد تمام سنگ های مهندسی شده می گوییم، سایلستون هم در برابر نفوذ آب و هم لک آب هیچ ضعفی ندارد. شستشوی کفپوش، دیوارپوش یا میزهای فضای آزاد از جنس کوارتز سایلستون با آب در روز گرم تابستان، یکی از لذت های این فصل را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

مراقبت و تمیز کردن کوارتز سایلستون بسیار آسان است. گرد و غبار بر روی سطح صاف آن نمی نشیند و هر نوع لک یا آلودگی را می توان با خیالی آسوده توسط شوینده های معمول تمیز نمود.

سمپل های سنگ مصنوعی کوارتز-سایلستون

ذکر مجدد این نکته لازم است که مانند سایر انواع کوارتز، سایلستون را نمی توان با سمباده ساب زد. به علاوه اجرای بدون درز آن اماکان پذیر نیست.البته جای نگرانی نیست چرا که ما در روسا استون طوری پروژه را طراحی می کنیم که محل اتصال دو صفحه دور از چشم قرار بگیرد و بسیار ظریف و طراحی شود تا به سختی قابل تشخیص باشد.

ضمنا بر خلاف سنگ کورین که میتوان آن را به سادگی ترمیم کرد؛ سایلستون و به طور کلی کوارتز این ویژگی را ندارد. بنابراین هرچند که کوارتز سایلستون بسیار مقاوم است اما باید احتیاط لازم را نیز در نظر گرفت.

در مورد کوارتز سایلستون باید در نظر داشت که این یک محصول وارداتی است و علاوه بر قیمت دلاری، مشکلات ناشی از تحریم هم باعث افزایش قیمت آن می شود. بنابراین باید هنگام سفارش دادن سایلستون به خوبی با بودجه خود سنجش انجام دهید. اما بر خلاف سنگ های طبیعی که تامین اسلب های یکدست آن ممکن است کاری مشکل باشد، تهیه اسلب های یکسان کوارتز ساده است.

سنگ مصنوعی کوارتز سایلستون به عنوان رویه کابینت

ابعاد سنگ کوارتز سایلستون:

اسلب های کوارتز کایند سایلستون در ابعاد 300*150 سانتیمتر و با ضخامت 12 میلیمتر توسط روسا استون عرضه می شوند.  حمل و نقل، نصب، مشاوره در انتخاب سنگ و دیزاین پروژه شما را گروه صنعتی روسا استون بر عهده می گیرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید و یا برای بازدید حضوری به دفتر مرکزی روسا استون مراجعه کنید.

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون