نماد شرکت روسا استون

سنگ مصنوعی کوارتز - توتم

سنگ توتم چه فرقی با کوارتز دارد؟

کوارتز توتم یک نمونه سنگ کوارتز ایرانی است که قریب به 20 سال قدمت دارد. توتم کیفیتی کاملا قابل مقایسه با نمونه های خارجی مانند سایلستون دارد؛ اما به دلیل طی نکردن فرآیند واردات، با قیمت مناسب تری به دست مصرف کننده می رسد.

ویژگی های کوارتز توتم

 همان طور که در صفحه مربوط به سنگ مصنوعی کوارتز توضیح داده ایم؛ کوارتز توتم هم در برابر وزن، حرارت و ضربه بسیار مقاوم است. توتم یکی از با کیفیت ترین محصلوات ساختمانی موجود در ایران است. سطحی شفاف، آنتی باکتریال است و تنوع رنگ و طرح زیادی دارد که با هر نوع دکوراسیون به راحتی هماهنگ می شود. خوشبختانه کوارتز ایرانی توتم کاملا دوست دار محیط زیست است؛ این سنگ مواد سمی مانند استایرن و btex از خود آزاد نمی کند.

ویژگی مثبت دیگری که می توان درباره کوارتز توتم به آن اشاره کرد مقاومت آن در برابر مواد شیمیایی و آسان بودن پاک کردن لکه ها از روی سطح سنگ است. 

صفحه کابینت سنگ توتم کوارتز
نمونه کار اجرایی سنگ توتم کوارتز روسا استون

تمیز کردن کوارتز توتم

سنگ کوارتز به دلیل رزین ها و مواد قوام دهنده ای که در مسیر تولید با سیلیس طبیعی آن مخلوط شده؛ به طور کلی بسیار مقاوم است. کوارتز توتم هم از این قاعده مستثنی نیست؛ توتم بسیار منسجم و غیر متخلخل است. امکان رشد میکرو ارگانیسم هایی نظیر قارچ و باکتری را به صفر می رساند؛ می توان آن را با یک دستمال مرطوب به سادگی تمیز نگه داشت و در صورت لزوم می توان هر لکه ای را با پاک کننده مخصوص به آن پاک کرد.

کابردهای کوارتز توتم

کوارتز توتم که معمولا با طرح های دانه دار خود شناخته می شود با کاربرد خود به عنوان صفحه کابینت شناخته می شود. اما به دلیل استقامت بالا و وزن سبک، می توان از آن برای دیوارپوش، نما، کفپوش، صفحه میز یا کانتر، روشویی یا سینک و … نیز استفاده کرد. 

سمپل های سنگ مصنوعی کوارتز توتم

معایب سنگ مصنوعی توتم

تنها مورد قابل توجه در اجرای سنگ توتم، خط درز آن است که در محل اتصال دو صفحه کوارتز توتم به یکدیگر مشخص است. این مورد را می توان با انتخاب یک گروه مجرب برای اجرای پروژه تا حدی که فقط با دقت بسیار زیاد قابل مشاهده باشد؛ ظریف کار کرد.

اسلب سنگ کوارتز توتم مشکی رگه دار
پوستر سمپل سنگ کوارتز توتم

قیمت توتم کوارتز

سطح توتم کوارتز شفاف و صیقلی است. مانند همه کوارتزها، در برابر ضربه مقاوم است اما در برخورد با اجسام نوک تیز نظیر چاقو ممکن است دچار خط و خش شود. در برابر اسیدها و شوینده های معمول مقاوم است طول عمر بالایی دارد و با در نظر گرفتن تمام این ویژگی ها انتخابی است که کاملا ارزش هزینه ای که پرداخت می کنیم را دارد. علاوه بر این ها به دلیل وارداتی نبودن محصول، نوسانات دلاری روی قیمت آن تاثیر ندارد.

برخی از اجراهای سنگ توتم توسط روسا

ابعاد اسلب توتم کوارتز

در شرکت روسا استون اسلب های سنگ توتم کوارتز با ضخامت 12 میلیمیتر و ابعاد 300*140 سانتی متری عرضه می شوند.  این ابعاد بزرگ به راحتی برای تراش صفحه میز، صفحه کابینت، تی وی وال و … به کار می رود. برای دیدن نمونه کارهای اجرایی به صورت حضوری یا دریافت اطلاعات و قیمت دقیق می توانید با کارشناسان روسا استون در تماس باشید.

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون