نماد شرکت روسا استون

سنگ مصنوعی سرامیک - زیگما

سرامیک زیگما (یا پرسلان زیگما) یک برند ایرانی سنگ مصنوعی سرامیک است که با تکنولوژی ایتالیایی شروع به فعالیت کرد. سرامیک پرسلان زیگما بسته به تقاضای بازار به دو صورت لعابدار و بدون لعاب عرضه شده است. شرکت زیگما استاندارد اروپایی EN14411 و استادارد ایرانی  INSO 25 را کسب نموده است. که به معنای تولید اسلب های دقیقا هم اندازه، هم شکل و قابل اجرا به صورت بوک مچ یا فورمچ، عدم تغییر ابعاد در اثر تغییر دما، مقاومت شیمیایی بالا، دوام بالا در برابر سائیدگی، مقاوم در برابر اسیدها و … است

سرامیک زیگما ترکیبی از مواد تشکیل دهنده شیشه، کاشی های سرامیکی و مواد معدنی موجود در کوارتز طبیعی است که تحت دما و فشار بالا فرآوری می شود. به صورت طبیعی سنگ هایی با این میزان سختی و درخشندگی در طی سالیان دراز، تحت شرایط فشار و دمای بالای پوسته سخت زمین تشکیل می شود. اما در کارخانه های تولید سنک سرامیک، از ترکیب خاک رس، فلدسپار، سیلیس و اکسیدهای فلزی در حرارت بیش از 900 درجه، محصولی به دست می آید که سازگار با طبیعت و قابل بازیافت است.

بقیه ویژگی های مثبت زیگما:

پرسلان زیگما سطحی کاملا صیقلی و غیر متخلخل دارد که جذب آب آن کمتر از نیم درصد بوده و در برابر لکه مقاوم است. مواد شیمیایی به ساختار آن نفوذ نمی کند؛ بنابراین پاک کردن آن ساده است. باکتری و قارچ ها به دلیل عدم تخلخل و عدم جذب آب بر روی سطح سرامیک زیگما تکثیر نمی شوند؛ بنابراین سطحی بهداشتی برای کاربرد در کنار مواد غذایی یا محیط های درمانی و بهداشتی فراهم می کند. 

در اثر تابش نور خورشید دچار تغییر رنگ نمی شود؛ پس  برای استفاده در نمای خارجی مناسب است. سنگ مصنوعی سرامیک زیگما در عین تراکم بالا، سبک وزن است که باعث می شود نصب آن آسان باشد.

سرامیک زیگما مانند تمام محصولات سنگ مصنوعی، غیر قابل اشتعال است. پرسلان زیگما در کلاس A1 قرار می گیرد؛ به این معنا که در مقابل آتش کاملا مصون است.

 اسلب سیگما در برابر برق نقش عایق را ایفا می کند.پس استفاده از این سنگ در فضای داخلی مانند میز کار پیشنهاد مناسبی است. به علاوه طرح و رنگ های متنوع این محصول که اکثرا در زمینه های سفید یا مشکی با رگه های زیبا و چشمگیر تولید می شود؛ در عین هماهنگی سریع با هر دیزاینی، جلوه ای خاص به فضا می بخشد.

سنگ مصنوعی زیگما برای صفحه جزیره آشپزخانه
سنگ مصنوعی زیگما سفید رگه دار برای صفحه جزیره آشپزخانه

معایب سرامیک زیگما:

  • روکش دارای لعاب از باقی ساختار سنگ جداست و اگر دچار لب پریدگی شود، طیح زیری لعاب دار نخواهد بود.
  • امکان ماشین کار، پولیش، تراش لبه های مختلف (مثلا در سنگ جزیره آشپزخانه) وجود ندارد
  • چاقوی سرامیکی می تواند به این سنگ آسیب بزند.
  • کاشی یا اسلب آسیب دیده قابل ترمیم نیست. هرچند به سادگی قابل تعویض است.
  • در میان سایر انواع سنگ، سرامیک به طور کلی شکننده تر است.

ابعاد اسلب زیگما:

سرامیک پرسلان زیگما در ابعاد مختلفی تولید می شود از جمله 100*300 و 310*145 و 80*160 و 120*120 که به ابعاد بزرگ تر اسلب و به ابعاد پائین تر تایل یا کاشی گفته می شود. 

این اسلب ها ضخامت 12 میلیمتری دارند. 

اسلب های 320*160 سانتی متری هم تولید می شوند که برای ساخت صفحه کابینت یا کانترها کافی هستند.

سمپل های سنگ مهندسی شده سرامیک-زیگما

انواع سرامیک پرسلان زیگما:

محصولات زیگما در مجموعه های سوپر پولیش، فول بادی، مات، رستیک، کالر بادی و … به فروش می رسند.

  • سرامیک زیگمای فول بادی (full body) یا همان پرسلان تمام بدنه به معنای سنگ مصنوعی ای است که رنگ سطح آن با بدنه یکسان باشد. این ویژگی که در سنگ مصنوعی کورین هم دیده می شود باعث شده که در صورت بروز ضربه، خط و خش یا آسیب ناشی از آن به سادگی دیده نشود.  
  • در مجموعه پرسلان های کالر بادی (color body) رنگ سطح و بدنه اختلاف اندکی با هم دارند. در این سری رنگ بدنه در همان طیف رنگی روکش است اما سطح سرامیک رنگ و نقش خاص خود را دارد. هرچند به دلیل تشابه رنگ سطح و ساختار داخی خط و خش و آسیب های احتمالی در سرامیک کالر بادی هم به سختی قابل رویت است.
  • در نهایت سری اسلب های نرمال بادی هستند. سنگ های این مجموعه دارای بدنه ای خنثی و بدون رنگ هستند و فقط روکش آن ها دارای طرح و رنگ است. این سری از نظر قیمت به صرفه تر است. اما همچنان با توجه به دوام خوبی که دارد، بسیار پرطرفدار است.

سرامیک زیگما از لحاظ کیفیت در سه رده درجه1، درجه 2 و درجه سه تقسیم بندی می شود. از لحاظ طرح دار بودن به دسته طرح دار یا ساده و یا به لحاظ روکش به دسته های لعاب دار یا بدون لعاب تقسیم بندی می شود.

سنگ مصنوعی زیگما سفید رگه دار برای صفحه جزیره آشپزخانه
سنگ مصنوعی زیگما سفید رگه دار برای صفحه جزیره آشپزخانه

ابعاد اسلب زیگما:

اسلب یا کاشی های سرامیک لعاب دار، پوششی دارند که بسته به طرح و نقش آن می تواند براق یا مات باشد. سرامیک مات ریسک لغزیدن را کاهش می دهد بنابراین در محل های پر رفت و آمد به عنوان کفپوش به کار می رود.

سرامیک هایی با لعاب براق به عنوان دیوارپوش استفاده می شوند.

پرسلان متریالی زیبا و محبوب در صنعت ساختمان است. بعنوان مثال، با توجه به ابعاد تولید شده و طرح های مناسب، به عنوان صفحه کانتر یا صفحه کابینت بسیار پرطرفدار شده است.

در اکثر حمام ها برای پوشش دیوار از کاشی سرامیک استفاده می شود. معمولا دارای طرح های برجسته و لعاب دار هستند که در اندازه های مختلفی قابل تولید هستند.  صفحات روشویی شیبدار یا باکسی هم از دیگر محصولات تولید شده با سرامیک زیگما هستند.

قیمت سرامیک زیگما

قیمت کاشی و اسلب سنگ مصنوعی سرامیک زیگما هم مانند باقی محصولات سنگ طبیعی یا مصنوعی بر اساس ابعاد، کیفیت و نوسانات بازار تعیین می شود. به طور کلی باید عرض کنیم که پرسلان زیگما یکی از به صرفه ترین انواع سنگ مصنوعی است. قیمت بسیار مناسب و دوام بالایی دارد که می تواند به انتخابی عالی جهت واحد های تازه ساز تبدیل شود. مجموعه روسا استون با تجربه و تخصص بالای خود می تواند اسلب های بزرگ سرامیک زیگما را طوری اجرا کند که کاملا بدون درز و شیک به نظر برسد.

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون