استعلام و ثبت سفارش : 09194021691

انواع سنگ های دکوری

انواع سنگ دکوری-روسا استون

انواع سنگ دکوری

سنگ دکوری مرمر (اونیکس)

سنگ مرمر از انواع سنگ دکوری و نوعی سنگ آهک است که در رنگ‌های مختلف یافت می‌شود. هنگامی که سنگ آهک برای مدت طولانی در اعماق زمین در معرض دما و فشار بالا قرار می‌گیرد، به سنگ مرمر تبدیل می‌شود. جزء اصلی سنگ مرمر کربنات کلسیم است. برخی از انواع سنگ مرمر حاوی ۹۹ درصد کربنات کلسیم هستند. وجود نمک‌های آلومینیوم و منیزیم در سنگ مرمر باعث ایجاد رنگ‌های متنوع در آن می‌شود. سنگ‌ های تزئینی مرمر به دلیل زیبایی خاصی که دارند همواره در مجسمه سازی، ساخت و ساز و دکوراسیون استفاده می‌شوند. از انواع سنگ مرمر می‌توان به سنگ‌های سبز رنگ اشاره کرد که بیشتر در اماکن مذهبی ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنگ دکوری کریستال قروه

یکی از سنگ‌ های دکوری پر طرفدار کریستال یا زبان عامیانه آن سنگ چینی یا قروه است. که از خانواده سنگ‌ های مرمر است و بسته به میزان دگرگونی و رشد کریستال‌ها ممکن است سنگ‌ های تزئینی متفاوتی با نام‌ها و بافت‌های مختلف، ریز و درشت داشته باشد که کریستالی بزرگ را تشکیل می‌دهد. سنگ مرمر سفید یا خاکستری روشن به این کرم کریستال می گویند.

سنگ دکوری تراورتن نوع کمشچه

رنگ سنگ‌های تزئینی تراورتن کمشچه کرم روشن است. که به صورت مواج و بدون موج فرآوری شده است که هر کدام از این دو حالت زیبایی خاص خود را دارند.بیشتر سنگ‌های تراورتن کمشچه دارای موج هستند. برای داشتن محصول مواج، برش را عمود بر موج و برای داشتن محصولی بدون موج، برش را در جهت موج سنگ انجام می‌دهند. زیرا رنگ اصلی زمینه سنگ روشن‌تر از رنگ سنگ است.در این صورت مواج نخواهد بود. و به صورت هاله‌ای روی سطح سنگ پخش می‌شود که زیبایی خاصی به سنگ می‌بخشد و تصویر زیبایی از آن می‌سازد.

سنگ دکوری-روسا استون

سنگ‌های دکوری بوکمچ

بوکمچ نوعی قرار دادن سنگ‌های بزرگ (اسلب) در کنار یکدیگر است که در آن رگه‌های سنگ و نقش‌های آن در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. که بسته به فضای مورد نظر می‌توان دو یا چهار قطعه سنگ را ایجاد کرد.

این اثر سرشار از سلیقه است و طراح با هنر و نظر خود می‌تواند با قرار دادن سنگ‌های مختلف در کنار یکدیگر شکل‌های مختلفی خلق کند. که هر کدام منحصر به فرد و تکرار نشدنی است.

برخی از سنگ‌ها به خودی خود زیبا نیستند و به سنگ‌های شلوغ معروف هستند، اما وقتی با ذوق در کنار هم قرار گیرند به تصویر زیبایی تبدیل می‌شوند.

زمانی می‌توان بوکمچ را استفاده کرد که سنگ دارای خطوط و طرح‌های قابل توجهی مانند خطوط مشکی روی سنگ سفید باشد. و در حین تشکیل به گونه‌ای در کنار هم قرار گیرند که نقش ایجاد شود.

اگر طوری بوکمچ انجام شود که سنگ قطع نشود، حاصل آن منظره‌ای زیبا و متقارن خواهد بود. که در طبیعت نمونه‌های مشابه زیادی مانند بال پروانه یا گلبرگ‌های متقارن گل دارد. نتیجه تداعی کننده روح طبیعت است و با خطوط و طراحی روی سنگ محیط زیباتر می‌شود.

سنگ دکوری تراورتن

این سنگ در دسته سنگ آهک قرار می‌گیرد. این سنگ‌های تزئینی در واقع از رسوبات چشمه‌های آب گرم باقی مانده‌اند و حفره‌های روی سنگ‌ها ناشی از گازهای به دام افتاده در همان چشمه‌های آب گرم است.

سنگ دکوری و تزئینی-روسا استون

انواع سنگ دکوری آنتیک

خانه‌هایی که دکوراسیون داخلی آن‌ها فضایی مدرن و امروزی دارد از انواع مختلف سنگ آنتیک برای تزیین استفاده کرده‌اند. سنگ آنتیک از ترکیب سنگ‌های طبیعی مالون و تراورتن تشکیل می‌شود و تنوع رنگی بسیار بالایی دارد. یکی از ویژگی‌های قابل توجه که باعث انتخاب انواع سنگ آنتیک به‌عنوان سنگ تزیینی داخل منزل می‌شود قابلیت نصب سریع و راحت این سنگ‌هاست. سنگ‌های آنتیک به راحتی روی گچ، سیمان و حتی سنگ‌های قدیمی و کهنه نصب می‌شوند.

سنگ‌های آنتیک مصنوعی نیز علاوه‌بر سنگ‌های آنتیک طبیعی در بازار فروخته می‌شوند. سنگ‌های آنتیک مصنوعی نسبت به سنگ‌های طبیعی از مقاومت و دوام بالاتری برخوردار هستند و عوامل بیماری‌زا مانند قارچ‌ها و باکتری‌ها در اطراف یا سطوح آن رشد نمی‌کنند.

سنگ دکوری تراورتن، سنگی آهکی با مقاومت بالا

سنگ تراورتن از سنگ‌های پرمصرف در ساختمان‌سازی و مورد استفاده در نمای بیرونی است. سنگ‌های تراورتن از سنگ‌های آهکی طبیعی محسوب می‌‌شود و تنوع بالایی در رنگ دارد. قابلیت صیقل‌پذیری، مقاومت بالا، زیبایی، امکان برش‌پذیری مناسب و قیمت ارزان باعث استفاده از سنگ‌های تراورتن در تزیین دکوراسیون داخلی نیز شده است. با توجه به اینکه ابعاد سنگ تراورتن قابل تغییر است و به راحتی برش می‌خوردن از این سنگ برای تزیین باغ و باغچه، به‌عنوان اپن آشپزخانه و سنگ‌های روی کابینت می‌توان به راحتی استفاده کرد. سنگ‌های تراورتن تخلخل مناسبی دارند که می‌توان مصالح ساختمانی را به آسانی برای چسباندن این سنگ استفاده کرد.

وبلاگ تخصصی سنگ انواع سنگ دکوری و تزئینی-ر وسا استون

سنگ  گرانیت، بهترین انتخاب برای تزیین دکوراسیون داخل منزل

اگر به دکوراسیون خارجی و داخلی خانه‌های لاکچری نگاه کنید به راحتی سنگ‌های گرانیت را می‌بینید که باعث زیبایی صدچندان محیط شده‌اند. سنگ‌های گرانیت یکی از گران‌ترین سنگ‌های تزیینی هستند که برای تزیین دکوراسیون داخل منزل کاربرد ویژه‌ای دارند. سنگ‌های گرانیت از سنگ‌های مقاوم و بادوام ساختمان‌سازی به شمار می‌روند که از چگالی بسیار بالایی برخوردارند و به‌عنوان یک سنگ خوب برای نمای ساختمان شناخته می‌شوند.

با توجه به اینکه فرایند استخراج، برش و صیقل دادن و آماده کردن سنگ گرانیت هزینه بسیار بالایی دارد. در نتیجه قیمت این سنگ نیز بیشتر از سنگ‌های معمول است. سنگ‌های گرانیت مقاومت قابل قبولی در برابر نفوذ آب و ضربه دارند. از گرانیت می‌توان برای تزیینات داخلی، کف‌پوش یا کف‌سازی، ساخت ستون و زیر بنای تاسیسات در ساختمان‌سازی استفاده کرد.

یکی دیگر از انواع سنگ برای تزیین داخل منزل سنگ‌های مالون نام دارد. سنگ‌های مالون به‌صورت مربع یا مستطیل‌های برش خورده یا تراشیده در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین از سنگ‌های مالون برای ساخت نمای حیاط یا محوطه‌های داخلی، به‌عنوان سنگ فرش، راه پله و جدول سازی می‌توان استفاده کرد.

سنگ مرمر، سنگی درخشان و گران‌قیمت قابل استفاده در دکوراسیون داخلی

سنگ مرمر یکی از زیباترین سنگ‌های طبیعی و آهکی است که برای تزیین نمای داخلی ساختمان‌ها نیز کاربرد دارد. سنگ مرمر در طبیعت با رنگ‌های متنوع و براق تشکیل می‌شود و پس از استخراج و برش، صیقل می‌خورد و برای استفاده آماده می‌شود. سنگ‌های مرمر ماندگاری و دوام بالا، قابلیت صیقل‌پذیری مناسب، ظاهری براق و درخشان و قیمت گرانی نسبت به سایر سنگ‌ها دارند.

سنگ‌های مرمر برای استفاده در راه پله، کف ساختمان، ستون‌ها و قسمت‌های مختلف داخل خانه مناسب هستند. البته به یاد داشته باشید سنگ‌های مرمر به راحتی دچار خط و خش می‌شوند و در مقابل اشیا نوک تیز مقاومت بسیار پایینی دارند. به همین دلیل به مراتب کمتر از سایر سنگ‌ها برای دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سنگ گیوتین، مناسب برای تزیین دیوار با سنگ و کاغذ دیواری

اگر به تزیین دیوار با سنگ در کنار کاغذ دیواری علاقه دارید حتما سنگ گیوتین را انتخاب کنید. سنگ‌های گیوتین یا قیچی جزو سنگ‌های آنتیک به شمار می‌روند که رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی دارند. سنگ‌های گیوتین را می‌توان به راحتی با استفاده از چسب سنگ روی دیوارهای داخل خانه چسباند. سنگ‌های گیوتین قیمت مناسب و زیبایی قابل توجهی دارند و به همین دلیل برای تزیین نمای داخلی مورد استقبال فراوانی قرار گرفته‌اند. سنگ‌های قیچی در کنار کاغذ دیواری و چون نمای فوق‌العاده‌ای به خود می‌گیرند. یکی دیگر از ویژگی‌های سنگ‌های گیوتین قابلیت نصب آسان روی کاشی است.

پروژه اجرایی-روسا استون