نماد شرکت روسا استون

صفحه کابینت از جنس سنگ

به قطعه‌ای که روی کابینت زمینی قرار میگیرد صفحه کابینت گفته می شود. یکی از ویژگی های بارز آشپزخانه های لوکس و مدرن، طرح های جدید صفحه روی کابینت یا جزیره و دیزاین متفاوت آن ها است.

صفحه کابینت به عنوان میز کار و حتی محلی برای قرار دادن تجهیزات آشپزخانه مانند مایکروفر و وسایل دکوری مورد استفاده قرار میگیرد.

اگر به دنبال یک تغییر و تحول اساسی در آشپزخانه هستید بهتر است با انواع طرح صفحه کابینت آشنا شوید. این روزها اهمیت صفحه کابینت آشپزخانه بسیار بیشتر از قبل شده است. ضمن اینکه تعویض صفحه روی کابینت هزینه کمتری از تعویض کل تجهیزات آشپزخانه دارد.

صفحه کابینت از نظر جنس روکش، جنس مغز، ضخامت و مقاومت به انواع مختلفی تقسیم می شود:

  • صفحه کابینت چوبی
  • صفحه کابینت اچ پی ال
  • صفحه کابینت پلی وود
  • صفحه کابینت کورین
  • صفحه کابینت کوارتز
  • صفحه کابینت سنگ طبیعی

اهمیت جنس پیشخوان آشپزخانه به خاطر تماس مستقیم و همیشگی آن با انواع مواد غذایی، لکه های چربی و بخار آب است. متریال های جدید صفحه روی کابینت همه ضد آب و ضد لکه هستند. در این بخش ما درباره صفحه رویی کابینت از جنس سنگ طبیعی و مصنوعی صحبت می کنیم. البته اگر درباره سه مورد ابتدای لیست کنجکاو و یا مایل به دیدن نمونه کار و ثبت سفارش هستید؛ می توانید به سایت روسا دیزاین سری بزنید.

2. صفحه کابینت از سنگ مصنوعی:

سنگ های مصنوعی مستحکم، مقرون به صرفه، نسبت به سلیقه های مختلف قابل تغییر، غالبا انعطاف پذیر، قابل تولید در ابعاد مختلف و در عین حال زیبا و چشم نواز هستند. 

با توجه به این ویژگی های مثبت، اقبال به مصرف سنگ مصنوعی در محیط آشپزخانه به عنوان کانترتاپ، پیشخوان، صفحه بالایی کابینت و … افزایش یافته است. در نتیجه این افزایش تقاضا، تنوع در طرح و رنگ، نوع متریال و انعطاف پذیری، ویژگی های شیمیایی و …. این محصولات هم هرروز بیشتر شده و عناصر طراحی و ساخته شده با ان ها جذاب تر می شوند.

صفحه سنگ کابینت از جنس سنگ مصنوعی کورین

صفحه کابینت کورین

صفحه کورین ترکیبی از پلیمر اکریلیک، رزین، مواد معدنی است. هنگام تولید سنگ کورین در مواد تشکیل دهنده آن از ذرات و رنگدانه هایی به منظور ایجاد طرح و رنگ های متنوع استفاده می کنند. به همین خاطر محصول نهایی ظاهری شبیه به سنگ طبیعی پیدا می کند.

صفحه کورین ضد آب و آنتی باکتریال است و به دلیل انعطاف‌‎پذیری می توان طرح های متنوعی با آن تولید کرد. محل‌های اتصال آن به خوبی درزگیری می شود، و می توان سینک یکپارچه از جنس کورین تولید کرد. از معایب کورین می توان به خش پذیری آن اشاره کرد.

صفحه کابینت کوارتز

کوارتز یک سنگ مصنوعی ساخته دست بشر است که درصد سنگ طبیعی در آن بیشتر از کورین است. از نظر ظاهری شبیه صفحه کورین است با این تفاوت که خش پذیری کمتری دارد. بزرگ‌ترین مزیت کوارتز نسبت به کورین دوام و استحکام بیشتر آن است. برخی مقاومت زیاد کوارتز را با گرانیت و سنگ های طبیعی مقایسه می‌کنند.

ضد ضربه و بسیار سخت و مقاوم، سطح صاف و غیرمتخلخل، ضد آب و ضد لکه، بهداشتی و آنتی باکتریال است. به اندازه کورین ترمیم پذیر نیست اما نگه داری و تمیز کردن کوارتز هم به آسانی کورین است.

اجرای صفحه کابینت از جنس سنگ مصنوعی کوارتز توتم
سنگ مصنوعی کوارتین به عنوان صفحه کابینت

پیشخوان آشپزخانه کوارتین

سنگ کوارتین به منظور رفع نقاط ضعف دو سنگ کورین و کوارتز و از ترکیب این دو ساخته شده است. به این صورت که رویه آن از جنس کوارتز و بدنه آن از جنس کورین است. سنگ کوارتین به اندازه کوارتز سخت و مقاوم است و به اندازه کورین برش و نصب آسانی دارد. درواقع اگر کورین و کوارتز را به خوبی شناخته باشید با کوارتین اصلا غریبه نخواهید بود.

آنچه سنگ کوارتین را از بقیه سنگ های مصنوعی متمایز کرده طرح های آن است. چیزی که در کوارتزهای اروپایی دیده می‌شد اما قیمت آنها بسیار بالا بود. همچنین برندهای خارجی همیشه در دسترس نیستند.

شما با خرید سنگ کوارتین برای هر سطحی که مدنظر دارید، از مزایای یک سنگ باکیفیت اما با قیمت خیلی مناسب‌تر بهره مند خواهید شد. ضمن اینکه طرح های منحصر به فرد آن در کاتالوگ های کورین و کوارتز کمتر دیده می شود.

ویژگی های سنگ کوارتین: ضد ضربه و خط و خراش و ساییدگی،، طرح های خاص و زیبا شبیه کوارتزهای اروپایی، مقاومت در برابر مواد اسیدی و شیمیایی، ضد آب و ضد لکه، نصب آسان و نگه داری و تمیز کردن آسان

صفحات کابینت SPL

ورق های SPL جدیدترین متریال برای پیشخوان آشپزخانه هستند که تا این تاریخ ساخته شده است. SPL پنل مستحکمی است که در فرآیند پیشرفته‌ای تولید می شود. این محصول منحصر به فرد از ترکیب تعداد بسیار زیادی کاغذ و تلفیق آنها با چسب صنعتی رزین ساخته می‌شود.

جذابیت ظاهری و دوام و استحکام زیاد دو ویژگی های بارز صفحات SPL هستند که موجب شده در کوتاه‌ترین زمان، به محبوب ترین پنل در میان انواع پیشخوان آشپزخانه و جزیره تبدیل شود.

ویژگی های SPL: بهداشتی و آنتی باکتریال، مقاومت مثال زدنی در برابر اسید، ضد ضربه و خط و خراش، صد در صد ضد آب، ضد لکه، ضد حرارت و حریق، عایق الکتریسیته، سهولت در نظافت، ابزارخوری و برش خوری آسان، نصب آسان، طرح های زیبا و منحصر به فرد الهام گرفته شده از طبیعت، قابل استفاده در انواع محیط‌ها و فضاها

اجرای کابینت آشپزخانه با سنگ مصنوعی اس پی ال (spl)
کابینت از جنس سنگ مصنوعی سرامیک

صفحه کانتر سرامیک

حتما با سرامیک، کاشی یا سفال آشنا هستید. امروزه متریال دیگری ساخته شده که زیرمجموعه انواع سرامیک به حساب می آید که به آن پرسلان می‌گویند. فرق سرامیک و پرسلان چیست؟ پرسلان از سرامیک بسیار مقاوم تر بوده و ضد آب است.

دلیل مزیت پرسلان نسبت به سرامیک فرآیند پخت آن در دمای بسیار زیاد است که باعث دوام بالا و متراکم شدن آن می شود. سپس سطح آن را پولیش می کنند و از این لحاظ به آن سرامیک نانو پولیش هم می‌گویند.

ویژگی های پرسلان: بسیار سخت و مقاوم، سطح غیرمتخلخل و ضد آب، صد در صد ضد لک، ضد حرارت، قابل استفاده در فضاهای بیرون از خانه، قابل بازیافت، قیمت بسیار مناسب

2. صفحه کابینت از سنگ طبیعی:

سنگ طبیعی از دیرباز به عنوان صفحه کابینت استفاده می شده است. پس از ورود صفحات ام دی اف به بازار استفاده از این نوع صفحه کم شد. اما امروزه به مرور جای خود را دوباره در میان مردم باز کرده است. طبیعی بودن و رگه‌های زیبای سنگ، مقاومت در برابر رطوبت، حرارت، خراشیدگی از خصوصیات منحصر به فرد صفحه کابینت سنگ طبیعی است.

این نوع صفحه مناسب کابینت چوبی و بسیار لاکچری است که در طراحی کابینت های سبک کلاسیک هم کاربرد فراوانی دارد.

صفحه کابینت از جنس سنگ طبیعی مرمر

کانتر مرمر

سنگ مرمر آنقدر آشنا و دارای سابقه است که به جای ذکر کردن ویژگی های آن تنها یاد آوری کوتاهی می کنیم: مرمر سنگی منعطف، شفاف، متنوع، ضد حرارت، ضد مواد شیمیایی، محکم، ارزنده و سرزنده است. ضخامت اسلب مرمر و رنگی که انتخاب می کنید بستگی مستقیم به حجم کاری که بر روی کانتر خود انجام می دهید و سایر عناصر آشپزخانه شما دارد.

مرمر ممکن است دچار لک آب یا مواد غذایی شود اما به سادگی با یک دستمال مرطوب می توان آن را برطرف کرد. استفاده از شوینده ها هم بروی مرمر ممکن است و این مساله می تواند خیال شما را نسبت به پاکیزگی و انتی باکتریال بودن محیط مواد غذایی تان آسوده کند.

مرمر و به طور کلی سنگ های طبیعی به سادگی کورین قابل ترمیم نیستند. هر چند ساختار بسیار محکمی دارند اما همچنان باید مراقب بود که ضربه یا بار بیش از توان سنگ ماربل به آن وارد نشود.

پیشخوان آشپزخانه گرانیت

گرانیت یک سنگ آذرین است که عمدتا از مواد معدنی کوارتز و فلداسپات تشکیل شده است. گرانیت دارای طیف وسیعی از طرح های مختلف است. از سفید خامه ای تا سیاه، از خاکستری خالدار تا آبی روشن و صورتی یخی. گرانیت یکی از قدیمی‌ترین انواع پیشخوان آشپزخانه است.

اگر طرفدار محیط زیست هستید یا دوست ندارید در محیط منزل خود از متریال هایی که مواد شیمیایی دارند استفاده کنید سنگ گرانیت انتخاب ایده آلی برای شما خواهد بود. استفاده از سنگ گرانیت به عنوان پیشخوان آشپزخانه یک سرمایه گذاری بلند مدت نیز به شمار می‌رود. چون گرانیت هیچ گاه ارزش و قیمت خود را از دست نخواهد داد.

ویژگی های گرانیت: ،بسیار متراکم و بادوام، سخت و ضد ضربه و ضد ترک و ساییدگی، مقاوم در برابر اسید و مواد شیمیایی، به ، ندازه کورین و کوارتز و مارمونایت ضد لک نیست، سطح متخلخل است و نیاز به آب بندی سالانه دارد، فاقد مواد شیمیایی مضر، اما ترمیم پذیر نیست

رویه کابینت از سنگ طبیعی گرانیت
رویه کابینت سنگ طبیعی اونیکس

صفحه کانتر اونیکس

اونیکس همانطور که می دانید نوعی به خصوص از سنگ مرمر است که به خاطر طرح های خیره کننده و شفاف بودن بیشتر نسبت به مرمر معمولی، مورد توجه قرار می گیرد. دیزاین یک آشپزخانه مدرن جسورانه با طرح های روشن اونیکس یا یک آشپزخانه لاکچری کلاسیک با سنگ های اونیکس شیک و تیره با رگه های طلایی می تواند انتخابی برای یک پروژه بزرگ و گران قیمت باشد.

سخن پایانی

امروزه انواع پیشخوان آشپزخانه بسیار متنوع‌تر از قبل هستند. این تنوع هم در طرح و رنگ‌بندی پنل‌ها وجود دارد هم در ویژگی های فنی. اکثر متریال های پیشخوان آشپزخانه لااقل خاصیت ضد رطوبت، لکه و حرارت را دارند و از این لحاظ به پیشرفت قابل توجهی دست پیدا کرده‌ایم. لذا انتخاب یک پیشخوان آشپزخانه مناسب و زیبا دیگر سخت نخواهد بود.

چرا سنگ طبیعی را برای صفحه کابینت استفاده کنیم؟

حالا که با مزایای هر سنگ به عنوان صفحه کابینت آشنا شدید، می توانید برای دیدن نمونه کار، اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق تر با روسا استون تماس بگیرید؛ به دیدن نمایشگاه دائمی ما بیائید و از کمک متخصصان سنگ برای انتخاب مورد مناسب بهره ببرید.

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون