نماد شرکت روسا استون

سنگ طبیعی

عایق حرارتی

طرح و رنگ متنوع

انعطاف پذیر

ساختار طبیعی

ضد مواد شیمیایی

لوکس و چشمگیر

سنگ طبیعی

همانطور که از نام آن مشخص است؛ سنگ طبیعی محصول خالص طبیعت است که فرایند تشکیل شدن آن هزاران سال طول می کشد. این سنگ محصولی لوکس است که بدون تغییر در ترکیب آن استخراج، ساخته، تکمیل و نصب می شود.

از آن جایی که این نوع سنگ از طبیعت سرچشمه می گیرد؛ هر سنگ دارای طرح و رنگ منحصر به خود است درست مانند اثر انگشت انسان. بر خلاف سنگ کوارتز، وقتی به هر اسلب دقت کنید، متوجه خواهید شد که رگه ها و لکه هایی که در هر اسلب می گذرد متفاوت است.

از نظر خصوصیات ذاتی، سنگ های طبیعی دسته بندی های مختلفی دارند که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم. به طور کلی تخلخل آن ها نسب به سنگ مصنوعی بیشتر است. شفافیت سنگ های طبیعی بیشتر بوده و نور را می توان از میان آن ها عبور داد. انعطاف پذیری کمتری نسبت به سنگ مصنوعی دارد و ….

فاصله و درز بین سنگ ها

از آن جایی که سنگ طبیعی متخلخل است، در صورتی که به درستی درز سنگ گرفته نشود، مستعد ترک، خراش، لکه و ترک خوردن است. بنابراین باید از آب بندی منظم سنگ سالی یک بار اطمینان حاصل کنید.

ظرفیت جذب رطوبت 

اگر سطح متخلخل سنگ طبیعی آب بندی نشود، به راحتی رطوبت را جذب می کند. به خصوص اگر کانترهای آشپزخانه شلوغ را در نظر بگیریم؛ نشت مواد غذایی به راحتی می تواند به اعماق ان نفوذ کرده و لکه های دائمی ایجاد کند.

مراقبت و نگه داری:

برای پاک کردن سطوح سنگ های طبیعی، استفاده از شوینده های قوی و پاک کننده های شیمیایی روش صحیحی نیست. آب و یک دستمال نرم برای این منظور بهریت انتخاب است. پس لازم است اگر لکه ای روی کانتر آشپزخانه خود دیدید سریعا آن را پاک کنید تا نیاز به اقدامات خشن بعدی نباشد.

در صورت لزوم استفاده از مایع ظرفشویی هم ممکن است اما باقی مواد شیمیایی قوی، ممکن است سطح سنگ شما را مات یا خشن کنند و به آن آسیب بزنند.

کاربرد سنگ طبیعی کریستال در آشپزخانه

انواع سنگ طبیعی

اونیکس

Onyx

کریستال

Crystal

گرانیت

Granite

ماربل

Marble

دیوارپوش لاکچری سنگ اونیکس

تحمل بار:

سنگ طبیعی بسته به نوع و ضخامت آن، کیفیت سنگ و ضربه نداشتن از قبل می تواند تا سالیان طولانی وزن لوازمی که روی آن قرار می گیرد را به خوبی تحمل کند. سنگ های طبیعی ای هستند که حتی با تیشه و مواد منفجره هم به سختی می توان هماورد آن ها شد. یک قطعه گرانیت گران بها، می تواند دهه ها جلوه بخش خانه شما باشد.

زیبایی:

شکوه و زیبایی یک قطعه سنگ اونیکس یا گرانیت، به دلیل رگه ها و رنگ های منحصر به فرد آن، روح و خواص آرامش بخش طبیعی ای که دارد و لوکس بودن سنگ های طبیعی، هیچ نیازی به توضیح و توصیف ندارد. انتخاب این نوع سنگ برای نما، دیوارپوش، کپوشريال صفحه کابینت و … می تواند بهای تمام شده ملک شما را افزایش بدهد.

چرا سنگ طبیعی؟

 سنگ طبیعی به دلیل دارا بودن ساختار طبیعی و مقاوم بودن در برابر حرارت و وزن به عنوان متریالی با کیفیت بالا و ظاهری چشمگیر و لوکس در آشپزخانه به عنوان میز، صفحه روی کابینت زمینی و جزیره استفاده می‌شود.
از جمله سنگ‌های طبیعی که در آشپزخانه بیشترین طرفدار را دارند می‌توان به سنگ مرمریت و گرانیت اشاره کرد.

چرا سنگ طبیعی را برای صفحه کابینت استفاده کنیم؟

نکات مهم در هنگام خرید سنگ طبیعی:

تناسب ابعاد پروژه با ابعاد اسلب سنگ طبیعی:

دیوارپوش سنگ طبیعی یا کفپوش سالن، به ابعادی متفاوت از یک روشویی سنگی نیاز دارند. با توجه به اندازه پروژه از اسلب هایی با اندازه های مختلف از جمله: 80*80 یا 100*100 می توان برای اتاق یا دیوارهای مربعی شکل اشتفاده کرد. بزرگی اسلب کمک می کند که خط درز کمتری در نتیجه نهایی مشخص باشد. در نتیجه کار شیک تر خواهد بود.

برای فضای کوچکتر یا سایر شکل های هندسی مانند مستطیل می توانیم از سنگ اسلب های سنگ طبیعی با ابعاد 80*40 یا 60*30 استفاده کنیم.

یکدست بودن سنگ طبیعی:

اگر قصد داشته باشید سالن بزرگی را با سنگ طبیعی کفپوش کنید؛ باید به این نکته توجه نمائید که بر خلاف سنگ های مصنوعی، امکان تولید مجدد همان طرح و رنگ وجود ندارد. بنابراین باید قبل از آغاز پروژه با تامین کننده سنگ خود مشورت کنیم و اطمینان کسب کنیم که به مقدار کافی اسلب از نمونه ای که انتخاب کرده ایم موجود است.

اسلب سنگ طبیعی کریستال
اسلب سنگ طبیعی مرمریت سیاه با رگه های طلایی و سفید

قیمت سنگ طبیعی:

کیفیت سنگ، رنگ و نقش آن، اینکه سنگ ایرانی باشد یا وارداتی، فرآیند مورد نیاز برای استخراج آن چه باشد؛ فرآوری و تراش سنگ چگونه انجام شود؛ سورت سنگ، توانایی تامین کننده برای ارائه مقادیر کافی از همان اسلب، حمل سنگ از محل معدن تا کارخانه و بعد از آن تا پروژه شما و … همگی فاکتورهای مهم در تعیین قیمت سنگ طبیعی هستند. 

فرآوری سنگ طبیعی:

سنگ طبیعی بعد از استخراج در معدن به شکل تکه سنگ های بزرگ، در کارخانه سنگ به ابعاد اسلب برش داده می شود. سطح رویی این اسلب ها با روش های مختلفی فرآوری می شود تا ویژگی های ظاهری گوناگونی پیدا کند که بسته به سلیقه، افراد بتوانند محصول دلخواه خود را استفاده کنند. از جمله فرآوری های معمول بر روی سنگ مصنوعی می توان به: فرآوری چرمی، صیقلی، آنتیک، بادبر، شیشه ای و تیشه ای اشاره کرد. 

حمل و اجرا:

حمل و نقل اسلب های بزرگ و بی شمار سنگ طبیعی تا محل پروژه به طوری که آسیب نبینند و هزینه اضافی هم به شما تحمیل نشود؛ سپس اجرای تمیز، دقیق و بدون کثیف کاری، یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید هنگام بستن قرارداد به آن توجه کنید. البته تمام این مراحل را روسا استون به خوبی بر عهده می گیرد.

برخی از اسلب های سنگ طبیعی در کارخانه روسا

برای مشاهده سمپل ها، می توانید کاتالوگ سنگ طبیعی را دریافت نمایید. آخرین نکته ای که خوب است به آن اشاره کنیم، موضوع ضمانت یا گارانتی سنگ است همانطور که می دانید خرید سنگ خارجی از فروشنده های متفرقه به معنای عدم دسترسی برای خدمات پس از فروش است. اما روسا استون به عنوان عاملیت فروش سنگ طبیعی خارجی و تولید کننده انواع سنگ طبیعی ایرانی، تمام مراحل استخراج، برش، فرآوری، حمل، اجرا و خدمات پس از فروش را تا حداقل 2 سال بعد از اتمام پروژه تقبل می کند. مشاوره برای انتخاب سنگ، طراحی پروژه و اندازه گیری همگی خدمات رایگان مجموعه روسا استون هستند که می توانید در بازدید حضوری، تماس تلفنی یا در شبکه های اجتماعی دریافت نمائید.

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون