استعلام و ثبت سفارش : 09194021691

خدمات سنگ کریستال

  • سنگ طبیعی کریستال چیست؟

سنگ طبیعی کریستال از سنگ های پرکاربرد و پر مصرف در صنعت ساختمان است و در نمای بیرون و دکوراسیون داخلی ساختمان ، کاربرد دارد . سنگ طبیعی کریستال در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت بالایی دارد . این سنگ باارزش تقریبا مثل سنگ های مرمریت می باشد ، البته با تفاوت های کاملا آشکار . زیرا دارای بلورهای درشت از جنس کلسیت است که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده بوده و بافتی کاملا بلوری شکل و یک دست دارد . 

سنگ طبیعی کریستال ، غالبا به رنگ سفید یا خاکستری است ، اما به دلیل وجود کانی های دیگر به رنگ های سبز ، صورتی ، قرمز ، زرد ، و حتی کرمی نیز موجود می باشد . گفتنی است به دلیل بعضی ناخالصی ها رگه هایی به رنگ مشکی ، خاکستری و حتی زرد ، در آن پدیدار می شود .

سنگ به علت استحکام بالا  و مقاومت بسیار ، در اکثر فضاهای ساختمان کاربرد دارد . از بخش‌های مرطوب گرفته مانند : سرویس بهداشتی و حمام و بخش‌های خشک مانند : سنگ فرش پذیرایی و حتی در نواحی آسیب پذیرتر مانند نمای ساختمان قابل استفاده می باشد .

  • مزیت های بهره گیری از سنگ طبیعی کریستال :

1- در برابر شرایط جوی بسیار با دوام است و به آسانی می‌توان از آن در نمای ساختمان‌ها ، سنگ پله و سنگ ‌فرش و … استفاده نمود .

2- رنگ سفید و روشن این سنگ طبیعی ، برعکس گرما را به خود جذب نمی‌کند و کاملا طبیعتی سرد دارد و در مناطق گرم و گرمسیر بسیار پرکاربرد است .

3- سنگ کریستال مانند سنگ مرمر قابلیت عبور نور از خود را دارد و رقیب مناسبی برای سنگ مرمر است .

4- مقاومت بسیار بالای آن در برابر نفوذ آب و مواد اسیدی به شدت بالا است ، به همین دلیل استفاده از آن در سرویس های بهداشتی بلامانع  است .

5- مقاومت بالایی در برابر سختی و ضربه دارد و به راحتی ترک نمی خورد .

6- قابلیت حکاکی بر روی این سنگ گرانبها ، این امکان را برای ساخت مصنوعات سنگی نیز فراهم آورده است .

7- مقاومت سایشی بسیار مناسبی دارد و از آن می توان در مکان های پر تردد استفاده نمود .

سمپل سنگ های کریستال

پروژه های سنگ

پروژه های اجرایی سنگ در دکوراسیون داخلی