استعلام و ثبت سفارش : 09194021691

خدمات سنگ اونیکس

سنگ طبیعی اونیکس چیست؟

نام اونیکس ، از کلمه یونانی Nux ، به معنای “ناخن” یا “سر پنجه تیز جانوران” گرفته شده است . دلیل این اسم پرمعنا  این بود که سنگ طبیعی اونیکس می تواند شامل رگه هایی روی خود داشته باشد که رنگ مایل به رنگ پوست انسان ها دارد . این سنگ چشمگیر در زبان عربی به نام جزع و در زبان فارسی به نام خلنگ معروف است .

این سنگ طبیعی از ذخایر سیلیکا که در منافذ گدازه های آتشفشانی است ، تشکیل می شود . نوعی کانی کالسدونی با نوارهای موازی مشکی سفید وجود دارد که در رنگهای مختلفی قابل رویت است . این سنگ در بیشتر نقاط دنیا از جمله : آرژانتین ، برزیل ، هند ، بوتسوانا ، ماداگاسکار ، میانمار ، پاکستان ، سریلانکا ، جنوب مکزیک ، افغانستان ، اروگوئه و ایالات متحده نیز  یافت می شود .

سنگ طبیعی اونیکس
سنگ اونیکس

 

 

کاربردهای این سنگ : 

این سنگ طبیعی چشمگیر ، اغلب به دلیل زیبایی ظاهری ، در فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار گرفته و با قابلیت نورپردازی می توان از آن در قالب انواع میزها و ابزار و فضاهای مدرن استفاده نمود . این سنگ از آنجایی که بازتاب نور دارد به عنوان یکی از محبوب ترین سنگ های تزئینی و قیمتی نیز شناخته شده است .

از این سنگ  به عنوان کاشی در پیشخوان آشپزخانه ها ، طراحی حمام ، انواع دیوارکوب ها ، انواع گلدان های گل و دیگر فضاهای داخلی خانه با طراحی لاکچری و مدرن بهره می گیرند .

سمپل های سنگ طبیعی-اونیکس

پروژه های سنگ

پروژه های اجرایی سنگ در دکوراسیون داخلی