نماد شرکت روسا استون

تی وی وال (TV Wall)

تی وی وال (TV Wall) یا دیوار پشت تلویزیون به فضایی می‌گویند که در پشت تلویزیون قرار دارد و به نوعی یکی از دیوارهای اصلی در نمای داخلی بشمار می‌آید.

پشت تلویزیون از جمله فضاهایی است که بیشترین دید را دارد. پس مهم است که جنس، رنگ، طرح و ابعاد آن با سایر المان های دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد. برای اجرا و پیاده سازی این کار، از مواد مختلفی استفاده می‌شود.

در این بخش درباره تی وی وال یا دیوارکوب سنگی صحبت می کنیم. بر اساس میزان باری که دیوار می تواند حمل کند، رنگ مد نظر، طرح و نقش، هزینه زمانی که می توانید به طراحی و نصب اختصاص دهید و … میتوانید از بین سنگ های طبیعی یا مصنوعی، یک یا چند مورد در نظر گرفته و در نهایت انتخاب نمائید. 

دیوارکوب هم مانند تی وی وال قطعه ای است که روی دیوار نصب می شود تا جلوه و مقاومت خاصی به آن ببخشید و دکوراسیون را تکمیل کند.

استفاده از سنگ به عنوان دیوارکوب و tv wall
tv wall کلاسیک کار شده با سنگ طبیعی

تی وی وال مدرن:

یک دیوارکوب مدرن در پشت دستگاه تلوزیون شما این ویژگی ها را دارد: کوچک و جمع و جور است؛ طرح و رنگ ساده و خنثی دارد؛ در هارمونی کامل با محیط اطراف یا تضادی آگاهانه قرار دارد؛ و نهایتا در اکثر مواقع نیازی به قاب ندارد.

تی وی وال کلاسیک:

این سبک دارای منبت کاری و قاب های کار شده است. احتمالا از سنگ طبیعی یا سنگ کوارتین با طرح و رنگ لاکچری و چشمگیر در آن استفاده شده است. فضایی مجلل و بزرگ را در بر می گیرد و چشم ها را به خود متوجه می سازد.

تی وی وال نئوکلاسیک:

حدس زدن این نکته که یک تی وی وال نئوکلاسیک ویژگی هایی ما بین دو سبک قبلی دارد احتمالا آسان است. تمام ویژگی های مجلل سبک کلاسیک را در این سبک تعدیل و به روز نموده اند.

دیوارکوب چیست؟

دیوارکوب ها از طرح های بسیار پرکاربرد در دکوراسیون داخلی به شمار می روند که آنها را می توان هم برای دکور کردن واحد ها و هم برای برای اهداف دیگر مانند بالابردن مقاومت دیوارها در برابر ضربه و خط و خش استفاده کرد.

 این عناصر دکور انواع مختلفی دارند که هر یک از متریال های متفاوت و مناسب برای یک مکان و هدف خاصی هستند.

نوع سنگی از انواع دیواکوب ها هستند که از سنگ تولید شده اند که امروزه برای دکور کردن واحد های لوکس از این نوع پوشش ها استفاده می شود. 

از پرمصرف ترین دیوارکوب ها می توان به مرمریت اشاره کرد که کاربرد بسیار گسترده ای دارند.

کلاژ دیوارکوب و tv wall سنگی

سنگ بوک مچ و فورمچ چیست؟

بوک مچ و فورمچ نوعی فرآوری در صنعت سنگ ساختمانی است که در آن شاهد طرح‌های زیبا و جذابی هستیم که از کنار هم قرار گرفتن چندین قطعه سنگ اسلب به وجود می‌آید.

بوک مچ و فورمچ از شکلی که توسط این سنگ‌ها ایجاد می‌شود می‌گویند. مثلا اگر دو اسلب با طرح‌های قرینه در کنار هم باشند بوک مچ را تشکیل می‌دهند.

فورمچ نیز به همان شکل است با این فرق که چهار سنگ اسلب با هم مچ می‌شوند و هر کدام از اسلب‌ها با سنگ کنار خود بصورت عمودی و افقی متقارن می‌شوند.

برای دیوارکوب یا تی وی وال استفاده از بوک مچ یا فور مچ ابتکاری جدید، ساده و شیک است.

tv wall بوک مچ با سنگ مشکی
tv wall فورمچ با سنگ سفید رگه دار

سنگ‌هایی که طرح‌های یکنواخت دارند در این نوع فرآوری جالب نیستند. سنگ‌هایی که رگه‌ها و طرح‌هایی داشته باشند در اثر تقارن بسیار زیبا به نظر بیایند.

برخی از سنگ های مناسب برای بوک مچ و فورمچ:

  • سنگ‌های گرانیت (طرح دار)
  • سنگ‌های مرمر
  • سنگ‌های تراورتن
  • سنگ‌های مرمریت (طرح دار)
  • سنگ‌های چینی یا کریستال

پروژه‌های موفق دیوارکوب و تی وی وال

کاهش هزینه ها در کنار روسا استون

موضوع مهم دیگر در انتخاب دیوارکوب یا تی وی وال برای منزل یا محل کار شما، مساله هزینه و زمان آن است. به طور کلی سنگ های مصنوعی قیمت پائین تری نسبت به سنگ طبیعی دارند. وزن آن ها کمتر است و اجرای آن ها ساده تر است. در مقابل نمی توان از روح و خلوص سنگ طبیعی زیبایی مانند کریستال صرف نظر نمود که می توان با نور پردازی از پشت آن را دو چندان کرد. 

گروه صنعتی روسا استون در تمام مراحل همراه شماست. مشاوره و ایده های متخصصان ما به صورت رایگان و با کمال آرامش شما را به سمت بهترین انتخاب راهنمایی میکند. این مجموعه تمام پروسه استخراج سنگ طبیعی، ساخت سنگ مصنوعی، فرآوری، برش، حمل و نقل و اجرا را بر عهده می گیرد. از این لحاظ برای خریدار زمان و هزینه کاهش قابل توجهی میابد. البته آسایش خیالی که از سپردن کار به کاردان به وجود میاید هم بسیار مهم است.

درباره روسا استون

همه چیز درباره کارخانه ها، دفتر مرکزی، افراد و سوابق روسا استون

تماس با سنگ روسا

آدرس، شماره تماس و شبکه های اجتماعی روسا استون